Alfabet aktywnie

Wydawnictwo: Edipresse
LubimyCzytać

Poznawanie alfabetu jest jak odkrywanie świata na nowo – świata ukrytego za literami połączonymi w wyrazy. To fascynująca przygoda! W „Alfabecie aktywnie” nauka przeplata się z zabawą. Dzieci uczą się abecadła, poznają ciekawostki ze świata zwierząt, rozwiązują zagadki, liczą, układają puzzle, ćwiczą rękę, wykonując zadania grafomotoryczne i kolorują piękne ilustracje. Nauka poprzez...

Dzieci uczą się abecadła, poznają ciekawostki ze świata zwierząt,
Nauka poprzez zabawę
Wesołe wierszyki
Aktywizujące zadania
Twórcze zabawy logiczno-graficzne
Piękne kolorowanki
W ALFABECIE UDAŁA SIĘ NIEZWYKŁA SZTUKA –
AKTYWNA ZABAWA I PRZYJEMNA NAUKA!

źródło opisu: Edipresse

źródło okładki: Edipresse

Katarzyna | 2017-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2017

„ … Co należy zrobić po upadku?
To, co robią dzieci: podnieść się ...”
(Aldous Huxley)

1 czerwca czyli Dzień Dziecka, jest wyjątkowy dla najmłodszych. Mali podopieczni cieszą się z ciekawych prezentów, a dorośli czują wewnętrzną dumę. Przy okazji tego niezwykłego święta, będzie kilka słów o książce dla dzieci.

Nauka literek dla małych dzieci czasami jest ciężka. Bywa, że literki nie mieszczą się w linijkach, albo zgubią ogonek. Pani w przedszkolu też jest czasami, zbyt wymagająca. Błędy ortograficzne straszą, ale z wiekiem, każdy mały sukces, jest na wagę złota.

Zwierzątka z TVP ABC zapraszają małego odbiorcę do zabawy i poznawania świata przez kolorowanki. Każda literka to postać zwierzątka, oraz rymowany wierszyk. Np. żyrafa „ Dobrze, że żyrafa w ciepłym kraju żyje. Ile by trzeba szalików na jej szyję? Widzi więcej, bo świat obserwuje z góry, wędruje z głową włożoną między chmury...”

Programy TVP ABC są adresowane do dzieci w wieku 4-12 lat, oraz ich rodziców i wychowawców. ...

aszka | 2017-06-25
Przeczytana: 2017 rok

Kolorowanka „Alfabet aktywnie” urzekła mnie osobiście już od pierwszego wejrzenia. Łącząc w sobie cechy bogatej w różnorodne obrazki kolorowanki, kreatywnego zeszytu do wykonywania ciekawych zadań ćwiczących motorykę małą oraz pierwszego elementarza, zapoznającego najmłodszych z poszczególnymi literami alfabetu w bardzo naturalny i przyjemny sposób, jest pozycją tyleż wielofunkcyjną, co interesującą.
Całosć recenzji: http://www.kulturatka.pl/2017/06/25/wspolne-poznawanie-swiata-nie-tylko-literek-ze-znanymi-bohaterami-tvp-abc-recenzja-alfabet-aktywnie/

gattara | 2017-06-07