Flash: Cofnąć czas

Tłumaczenie: Tomasz Kłoszewski
Cykl: Flash (tom 4) | Seria: Nowe DC Comics!
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Flash, Vol. 4: Reverse
9788328119567
komiksy
toka

Odwrotny Flash wkracza do akcji! Barry Allen jako Flash łączy się z Mocą Prędkości, która pozawala mu poruszać się, myśleć i działać z nieprawdopodobną prędkością. Superbohater nie tylko korzysta z Mocy Prędkości, ale także wytwarza ją, ponieważ każdy jego ruch generuje energię podtrzymującą bieg czasu. Teraz ktoś chce cofnąć wszystko, czego Flash kiedykolwiek dokonał. Szybki jak błyskawica zabójca czai się w zaułkach Central City, zagraża każdemu, kto ma łączność z Mocą Prędkości - a to oznacza, że wszyscy bliscy Flasha mogą stać się celem ataku. Morderca nosi lustrzane odbicie symbolu, który do tej pory kojarzył się z Flashem, a każda jego ofiara oznacza nową porcję mocy, którą zdołał wchłonąć. Nie spocznie, póki nie unicestwi Flasha. Kim jest ten Odwrotny? Co łączy go z Mocą Prędkości i Barrym Allenem? Czy Flash zdoła powstrzymać zagrożenie, nim skończy mu się czas? Francis Manapul i Brian Buccellato przedstawiają dalszy ciąg przygód najszybszego bohatera wszechczasów.

źródło opisu: Egmont 2017

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl

giera | 2017-08-10

Życie osobiste Barry’ego Allena wkracza na nowe, lepsze tory. Zostaje przywrócony do pracy w policji Central City, co prawda nie na stanowisko technika laboratoryjnego, a na archiwisty. Dodatkowo we właściwym kierunku rozwija się związek z Patty Spivot: para decydują się zamieszkać razem. Na organizowanym wspólnie przyjęciu dla rodziców dziewczyny, z okazji ich 30. rocznicy ślubu, Barry będzie miał okazję pierwszy raz spotkać przyszłych teściów. Wydarzenia związane z inwazją goryli króla Grodda odchodzą w niepamięć, a grupa Łotrów się nie wychyla. Niestety, idylla trwa jedynie kilka chwil.

Dokładnie do czasu, gdy ktoś zaczyna mordować znajomych Allena, którzy dotknięci zostali Mocą Prędkości. Analizując zapis z kamer mężczyzna odkrywa, że zabójcą jest ktoś, kto posługuje się odwróconym znakiem Błyskawicy. Pierwsze podejrzenie pada na Kid Flasha, który należy do grupy Teen Titans. Podczas bezpośredniej konfrontacji okazuje się, że nastolatek jest niewinny, gdyż czerpie swoją moc z...

Apfelbaum | 2017-10-30
Na półkach: Komiksy, Przeczytane, 2017 rok
Przeczytana: 30 października 2017

Kolejny dobry tom przygód najszybszego z superbohaterów. Osoby które dzielą z Flashem związki z mocą prędkości zostają zabijane jedna po drugiej przez tajemniczego odwróconego Flasha, a jednocześnie przez szereg retrospekcji ważnej dla Flasha kobiety od jej poznania, poprzez jej historię. Ciekawa emocjonalna historia z ciekawymi rozważaniami dotyczącymi pokusy zmieniania czasu.

Sentenced | 2018-02-27
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Z tego co mi wiadomo historia w tym tomie jest kontynuowana z poprzedniego. Niestety aktualnie nie miałem okazji nadrobić go, także moja recenzja możliwe, że nie jest pełna. Może gdybym przeczytał tom trzeci, mój odbiór byłby inny.

Życie Barrego Allena wiedzie się dobrze. Związek z Patty rozkwita, zaczyna pracę jako archiwista.

Sama historia opowiada o morderstwach osób obdarzonych mocą prędkości. Na początku padają błędne oskarżenia w stronę Kid Flasha. Nie zdradzę kim jest antagonista, jednak sama jego postać jest intrygująca z wyglądu. Sam powód dlaczego to robi nie jest zaskakujący.

Pod koniec mamy jeszcze historię zanim Barry został porażony przez piorun oraz kiedy poznał Iris West. Nic zaskakującego, na szczęście krótka historia, także szybko się czyta.

Od strony wizualnej komiks jest świetny, jednak sam scenariusz jest nudny. Większe zainteresowanie poświęciłem ilustracjom niż samej historii.

Kimy713 | 2018-02-28
Włodi | 2018-02-19