Batman Eternal vol. 3
komiksy

Trzeci tom monumentalnej, tworzonej przez kilkudziesięciu autorów sagi o wiecznym Batmanie. W ciągu miesięcy, które minęły od aresztowania komisarza Jima Gordona, bandyci opanowali Gotham i biją się między sobą, a policja jest bezsilna. Wprowadzono stan wyjątkowy, Azyl Arkham przestał istnieć, zaś Bruce Wayne zbankrutował. Batman i jego sojusznicy walczyli już z wieloma kryminalistami, pokonali mnóstwo szaleńców i geniuszy zła, jednakże żadne z tych ciężko okupionych zwycięstw nie przybliżyło ich do wyjaśnienia, kto stoi za pogrążaniem się miasta w chaosie. Choć armia najzacieklejszych przeciwników Mrocznego Rycerza grasuje po Gotham, Nietoperz musi najpierw skupić się na śladach, które doprowadzą go do najważniejszego wroga... A może rozwiązanie zagadki od początku znajdowało się w zasięgu ręki? Trzeci tom Wiecznego Batmana stanowi zakończenie najtrudniejszego śledztwa w historii Mrocznego Rycerza! Pomysłodawcami serii i głównymi autorami scenariusza są gwiazdy komiksu amerykańskiego: Scott Snyder (Amerykański Wampir, Swamp Thing) i James Tynion IV (Szpon, Detective Comics).

źródło opisu: Egmont Polska, 2016

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Marek Adamkiewicz | 2016-10-18
Na półkach: Posiadam

Opowieść zakrojona na tak wielką skalę jak „Wieczny Batman”, musi mieć zarówno wzloty, jak i upadki. Na przestrzeni pięćdziesięciu dwóch zeszytów nie sposób zachować wysokiego poziomu, a niektóre odcinki nie mogą być niczym więcej, jak fabularnymi wypełniaczami. Było to doskonale widoczne w dwóch pierwszych tomach zbierających tę historię w całość – scenarzyści otwierali kolejne wątki, inne przedłużali, a o następnych na długo zapominali, ale musiał nadejść czas, kiedy wszystko zacznie się łączyć w całość, a czytelnik pozna odpowiedź na pytanie, kto tym razem chce zniszczyć życie Batmana. Projekt, który powstał na 75-lecie bohatera, został w końcu zakończony. A w jakim stylu? O tym poniżej.

Historia zostaje podjęta tam, gdzie zostawiło ją zakończenie drugiego tomu. Łotr, z którym musiał zmierzyć się Batman, okazuje się być kolejnym z pionków, zaproszonych przez głównego złoczyńcę do zniszczenia Gotham i jego obrońcy. Odkrycie kto stoi za całym chaosem będzie jednak zadaniem o...

WoKied | 2016-10-28
Przeczytana: 28 października 2016

W kilku prostych słowach- po setkach kadrów opowiadania historii o upadku Mrocznego Rycerza doczekaliśmy się wielkiego finału. I niby wszystko jest takie jak powinno - wielki chaos w Gotham, największe czarne charaktery i rozwiązanie kto stoi za uprzykrzaniem Bruce'owi życia. Niestety wszystko to było jakieś szablonowe do bólu. Czuję się zawiedziony bo z Wiecznego Batmana można by wyrzucić sporo nic nie wnoszących wątków fabularnych(za to bardzo przydaje się znajomość innych albumów wydanych w Polsce przed tą sagą)i ograniczyć to do jednego "dużego" tomu. Liczyłem na poczucie beznadziejności wraz z Batmanem a tymczasem dostałem dłużącą się historyjkę. Trybunał Sów i jego kontynuacja miały w sobie to coś, poczucie szaleństwa - tu jest to zaledwie teatrzyk kukiełek spod znaku Nietoperza. Komiks wydany rewelacyjnie, wraz z pozostałymi historiami świetnie się prezentuje, dając wgląd w nową rzeczywistość bohatera.

Warto przeczytać, jednak można się troszeczkę zniesmaczyć.

mela | 2017-08-19
Przeczytana: 28 sierpnia 2017