Zioła lecznicze i magiczne

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna

Jak to możliwe, że Czejeni i dawni Celtowie byli przekonani o leczniczym działaniu dziewięciu identycznych roślina Obydwa ludy musiały jednocześnie odkryć leczniczą moc tych roślin lub jeden z nich poinformował drugi o swym odkryciu za pomocą Internetu lub telefonu komórkowego. Jako, że musimy odrzucić tą drugą hipotezę (konia z rzędem temu, kto mi pokaże model zdjęcie druida sprzed wieków rozmawiającego przez komórkę), powinniśmy pozostać przy pierwszej. A jednocześnie przyjąć leczniczą moc owych dziewięciu roślin za pewnik. Najciekawsze jest jednak to, że nie mówimy o rzadkich i niezwykłych roślinach. Mówimy o pospolitych „chwastach” obecnych na trawnikach i w naszych ogródkach. Dr Wolf Dieter-Störl, antropolog kultury, etnobotanik, wykładowca licznych renomowanych uczelni, przedstawia czytelnikowi tych dziewięciu dobroczynnych przedstawicieli flory. Nie tylko opisuje on poszczególne rośliny, ale jednocześnie podaje przykłady ich wykorzystania, wskazuje ich oddziaływanie na poszczególne organy i schorzenia. Ponadto wskazuje na powiązania poszczególnych roślin z astrologią i uzasadnia ich lecznicze działanie w oparciu o odkrycia współczesnej medycyny. Nie musisz już chodzić do apteki. Jest ona tuż pod Twoim nosem – na działce, w ogródku, czy też na trawniku. Ta książka to tylko recepta do tego naturalnego sklepu. zrealizujesz jąa

książek: 2012
Shetani | 2012-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2012

Jak często zwracacie uwagę na rośliny, które Was otaczają? Zapewne nie za często. Patrzycie na nie przelotnie, ale ich tak naprawdę nie widzicie. A nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego co Was otacza. Jak wiele możliwości mają te małe, niby nic nie znaczące roślinki.

Ziołolecznictwo było wykorzystywane już od dawien dawna wśród wielu kultur. No bo co mieli zrobić ludzie, gdy nie istniały jeszcze leki i medycyna taka jak dzisiaj? Szukali wszelkich możliwych rozwiązań, chwytali się chociażby roślin i stosowali metodę błędów i doświadczeń. Książka Wolf-Dieter’a Storl’a „Zioła lecznicze i magiczne” przedstawia nam po kolei 9 ziół, które powszechnie występują w naszej szerokości geograficznej. Są to np. pokrzywa, stokrotka, mniszek czy babka.

Muszę przyznać, że tak na dobrą sprawę spodziewałam się tutaj zupełnie czegoś innego. Jak to w większości książek o ziołach, myślałam, że będzie tu krótki i zwięzły opis kilkunastu czy też kilkudziesięciu ziół z podanymi zastosowaniami i...

Alina Nowicka | 2015-09-03
Brylant | 2015-04-24