zmagania o reformę

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
biznes, finanse

Profesor Władysław Baka w latach 1980-1990 był bezpośrednio zaangażowany w przygotowanie koncepcji i realizację reformy gospodarczej oraz rynkowej przebudowy polskiej bankowości, uczestniczył w rozmowach Okrągłego Stołu jako specjalista polityki społeczno-gospodarczej i reform systemowych. Ponadto pełnił kolejno funkcje sekretarza Komisji ds. Reformy Gospodarczej, ministra, prezesa NBP, sekretarza KC PZPR, a także był członkiem Prezydium Rządu oraz Rady Konsultacyjnej przy przewodniczącym Rady Państwa. W trakcie piastowania funkcji państwowych i partyjnych prowadził bardzo szczegółowe zapiski. Stały się teraz one podstawą do napisania dziennika politycznego, który ujawnia proces kształtowania się reformy gospodarczej lat osiemdziesiątych, a także kulisy rozmów przy Okrągłym Stole..