Cukrzyca patogeneza, diagnostyka, leczenie Wybrane zagadnienia

Wydawnictwo: Borgis
zdrowie, medycyna

Książka jest zbiorem opracowań autorskich dotyczących powikłań związanych z zaburzeniami homeostazy glukozy. W ten sposób powstała praca interdyscyplinarna omawiająca różnorakie aspekty problemu, ze szczególnym uwzględnieniem metod terapeutycznych oraz perspektyw ich rozwoju na przyszłość. Autorzy zwracają uwagę na wpływ mechanizmów genetycznych na ujawnianie się cukrzycy i różnicowanie jej typów. Oddzielne opracowania poświęcono także wybranym grupom pacjentów chorych na cukrzycę: kobietom ciężarnym, dzieciom i osobom w młodym wieku. Podsumowanie problematyki stanowi przedstawienie aktualnych kierunków działań w dziedzinie opieki diabetologicznej w krajach Unii Europejskiej.Artykuły opatrzone zostały licznymi schematami i tabelami przedstawiającymi opisywane procesy.Niniejsza publikacja adresowana jest w szczególności do lekarzy przygotowujących się do egzaminów specjalizacyjnych oraz studentów medycyny i kierunków pokrewnych. Okładka: twarda;

| 2013-03-24
Elizabeth Zając | 2011-02-26