Modlitwa i medytacja w chrześcijaństwie i buddyzmie

Tłumaczenie: Kazimierz Łukowicz
Wydawnictwo: WAM
Prière et méditation dans le christianisme et le bouddhisme
religia
AndrzejQ

W książce tej autorzy zwracają się do chrześcijan, którzy chcieliby lepiej zrozumieć od wewnątrz, na czym polega buddyjski sposób medytacji i modlitwy. Jednocześnie, być może, odnajdą oni w tej książce jeszcze jedno potwierdzenie tego, co chrześcijaństwo proponuje w tej samej dziedzinie. Książkę tę adresujemy także do mieszkających na Zachodzie buddystów, pragnących lepiej poznać od strony...

Książkę tę adresujemy także do mieszkających na Zachodzie buddystów, pragnących lepiej poznać od strony duchowej, czym jest chrześcijańskie doświadczenie medytacji i modlitwy. Będą oni mogli zapoznać się z tym doświadczeniem i jednocześnie ogarnąć całość tradycji buddyjskiej, która odpowiada temu zagadnieniu.

Jeden z autorów jest buddystą, drugi chrześcijaninem. Obaj uważają się za wiernych wyznawców swojej tradycji duchowej, lecz równocześnie starają się pozostać wrażliwi na inne, niż własna, formy życia duchowego. Zdecydowali się więc na wzajemny dialog

źródło opisu: Wydawnictwo WAM Kraków 2001

źródło okładki: zdjęcie amatorskie