6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788320546255
norwid, romantyzm
poezja
Dejw

Wspaniała pozycja dla wielbicieli poezji Norwida. Wybrał, ułożył i opracował Juliusz Wiktor Gomulicki.

źródło opisu: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie (skan)

Dejw | 2017-03-01
Przeczytana: 28 lutego 2017

Dobry wybór poezji Norwida przedstawiający dość ciekawy przegląd twórczości na przestrzeni jego życia. Było to moje pierwsze, poważne i dłuższe spotkanie z jego liryką. Kilka wierszy (chyba szczególnie "Samotność" i "Czułość") bardzo mnie urzekły, lecz nie zostanę miłośnikiem Norwida - jego romantyczna poezja nie trafia do mnie aż w takim stopniu. Niemniej dla osób nieznajomionych wcześniej z twórczością wieszcza wybór ten może być interesująca pozycją umożliwiającą przekrojowe poznanie twórczości poety z klarownym podziałem utworów na kolejne etapy jego życia.

PanHrabia | 2017-08-04
Citizen | 2017-05-01