Jezus nie oczekiwany Bóg

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Decouvertes Gallimard Jesus le dieu inattendu
religia
DIENEKES

Piątek, trzecia po południu. Jezus umiera. Kilka dni wcześniej widzieliśmy, jak wjeżdżał do Jerozolimy, jak wypędzał przekupniów ze świątyni. Widzieliśmy go u Piłata. Podążaliśmy śladami tych wydarzeń. Osią biografii przedstawionej przez Gérarda Bessière'a jest ciąg wydarzeń dobrze znanych. Autor mówi także o wątpliwościach, nie unika pytań, na które tylko czas i wiara mogą przynieść...

Osią biografii przedstawionej przez Gérarda Bessière'a jest ciąg wydarzeń dobrze znanych. Autor mówi także o wątpliwościach, nie unika pytań, na które tylko czas i wiara mogą przynieść odpowiedź. Są tu wszystkie najważniejsze czyny i słowa Jezusa, które dały początek Nowemu. Sytuują one Syna Człowieczego
w ówczesnych realiach historycznych.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 1995

źródło okładki: Zdjęcie autorskie