8320029716
zdrowie, medycyna

Książka zawiera bardzo obszerny materiał opisy poszczególnych grup leków, ich właściwości fizykochemiczne, mechanizmy działania, metabolizm, zasady działania proleku, co zostało zilustrowane licznymi (ponad 1000) wzorami. Materiał ten jest przedstawiony w układzie farmakologicznym lub farmakologiczno-terapeutycznym według powszechnie stosowanych systemów.Odbiorcy: studenci farmacji, farmaceuci, studenci pokrewnych dziedzin nauki, pracownicy przemysłu farmaceutycznego oraz laboratoriów analitycznych

Shino11 | 2016-12-14
Na półkach: Przeczytane, Nauka/Studia

Podręcznik kondensujący w sposób zrozumiały szeroką wiedzę farmakologiczną, w dodatku przedstawia wiele wzorów chemicznych leków. Nauka wzorów prawdopodobnie jest obowiązkowa na studiach farmaceutycznych (współczuję tym, którzy muszą się tego uczyć w całości na pamięć). Dla tych, którzy nie muszą tego zaliczać, wzory mogą posłużyć ćwiczeniu pamięci dla samego siebie lub zajęcie się ich rysowaniem z doskwierającej nudy, np. na wykładzie.

KatarzynaKlara | 2017-01-17
onika | 2014-11-07