Les Routes Millénaires
odkrycia geograficzne
popularnonaukowe
Lubczyk

Historia wielkich odkryć geograficznych, poszukiwanie źródeł Nilu i innych wielkich rzek, opis szlaków komunikacyjnych i handlowych, które odegrały największą role w dziejach ludzkości, takich jak np. słynny jedwabny szlak, szlaki karawanowe Bliskiego Wschodu, bursztynowy szlak czy droga handlowa wzdłuż Nilu. Dążenie ludzi do poznania świata doprowadziło do tego, że już na początku czasów...

Dążenie ludzi do poznania świata doprowadziło do tego, że już na początku czasów nowożytnych cała planeta opleciona została gęstą siatką szlaków handlowych zarówno lądowych, jak i morskich.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Volumen, 2000

źródło okładki: Zdjęcie autorskie