ARY SZTERNFELD - PIONIER KOSMONAUTYKI

Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8320532590

Biografia Ary Szternfelda

źródło opisu: wniosek z tytułu

Wojciech Gołębiewski | 2017-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2017

Świetna biografia genialnego "chłopaka" z Sieradza, wydana w 1981 r., a na LC ja muszę wprowadzać i szukać bezskutecznie jakiejkolwiek recenzji, mimo drugiego wydania po 35 latach. Nie rozumiem, bo w dobie zainteresowania kosmonautyką, skoro fenomenalny Szternfeld jest tak ostentacyjnie olewany, to musi być efektem zsumowanego antysemityzmu i wynikającej z rusofobii kompleksu wyższości wobec wszystkiego co rosyjskie. Co mnie pozostaje, tylko gorąco namawiać do przeczytania tej rewelacyjnie ciekawej książki. Zacznijmy od autora:
Władysław Geisler (1910 – daty śmierci nie udało mnie się ustalić) - inżynier po PW, jeden z założycieli Polskiego Towarzystwa Astronautycznego, w 1958 był inicjatorem, założycielem i pierwszym redaktorem czasopisma "Astronautyka". Zbierając materiały do książki goszczony był, w domu państwa Szernfeldów. Niestety Ary Szternfeld (1905 – 1980) ...

Marek Nowowiejski | 2017-07-09
Na półkach: Posiadam