Dziecko z zespołem wad wrodzonych Diagnostyka dysmorfologiczna

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320030420
zdrowie, medycyna

W podręczniku przedstawiono w przystępny sposób skomplikowane zagadnienia dotyczące diagnostyki dysmorfologicznej. Problemy te sa niezykle ważne, gdyż ustalenie właściwego rozpoznania w przypadku zespołu wad wrodzonych ma ogromne znaczenie zarówno dla samego chorego, jego rodziny, jak i dzieci jeszcze nienarodzonych. Obecne, drugie wydanie uzupełniono o rozdział poświęcony nowoczesnym metodom diagnostycznym opartym na genetyce molekularnej.W książce zamieszczono unikatową dokumentację ze zbiorów Autora, kierownika Kliniki Diabetologii i Wad Wrodzonych Akademii Medycznej w Warszawie, od wielu lat zajmującego się problemami dzieci z wadami wrodoznymi. Książka przeznaczona jest dla studentów akademii medycznych, pediatrów, genetyków klinicznych. Okładka: miękka; Rok wydania: 2004;

okruszek | 2010-08-07
Przeczytana: 2009 rok