Autoportret z Guadalupe

Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
religia
Suerte

Książka jest piękną opowieścią o "obrazie nie namalowanym ludzką ręką", jak o meksykańskiej Matce Bożej z Guadalupe głosi tradycja. Przedstawia ciekawą historię powstania cudownego Wizerunku, jak też z niezwykłą wnikliwością przypatruje się samemu obrazowi, odkrywając przed nami "zaszyfrowane" w nim tajemnice i starając się odczytać je zgodnie z przesłaniem, jakie ten "znak z nieba" od początku niesie dla ludzi.

"Dzięki Autoportretowi z Guadalupe i świadectwu Juana Diego w ciągu siedmiu lat nawróciło się na chrześcijaństwo osiem milionów Meksykanów " pisze w tej książce Konstanty Osiński.
31 lipca 2002 roku Ojciec Święty Jan Paweł II wyniósł bł. Juana Diego (1474-1548) do godności świętych. Kanonizacja ta jest potwierdzeniem istniejącego już wcześniej w Meksyku i poza jego granicami kultu Indianina, któremu objawiła się Matka Boża.

źródło opisu: http://wydawnictwo.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwo.pl/

Marek | 2016-02-24

Książka ta rozbudziła we mnie niezmierną ciekawość i poczucie niezgłębionej tajemnicy jaka kryje się w wierze chrześcijańskiej. Matka Boża już wielokrotnie ukazywała się nam i wzywała nas do modlitwy.
Niezgłębione tajemnice opieki Matki Boskiej, miałem okazję przeżyć naocznie podczas pielgrzymki do Guadalupe w lutym 2015 roku. Ave Maryja

Paweł Góralczyk | 2018-02-13
fianiebieska | 2017-07-31