Prawda i mity na temat cukru

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
zdrowie, medycyna

Od naturalnego źródła życia do słodkiej trucizny!Cukier naturalny awymyślonya przez naturę umożliwia prawidłowy przebieg reakcji chemicznych w procesie przemiany materii, zachodzących codziennie w naszym organizmie.Jest niezbędny dla zdrowia. Cząsteczki cukru stanowią paliwo dla komórek, dzięki nim funkcjonują nasze ciało i umysł. Drugi rodzaj cukru a oczyszczony biały kryształ został opracowany przez przemysł spożywczy. Jadany w dużych ilościach ma dla organizmu zgubne skutki: powoduje nadwagę, cukrzycę, nadciśnienie, próchnicę, a nawet depresję. Autor ostrzega w swojej książce przed niefrasobliwym traktowaniem tego zagrożenia. Przedstawia genezę chorób uwarunkowanych nadmiernym spożyciem cukru, zwraca przy tym szczególną uwagę na niebezpieczne skutki spożycia cukru przez dzieci.Podpowiada, jak rozszyfrowywać etykiety na produktach spożywczych: cukier często jest ukryty pod różnymi niewiele nam mówiącymi określeniami. Autor radzi także, jak można bez cukru zdrowo gotować, jeść i żyć, unikając w ten sposób acukrowej pułapkia.* Cukier: od buraka do białej kostki w cukiernicy* Jak powstaje pociąg do słodyczy* Utajone rodzaje cukru* Cukrzyca, nadciśnienie, otyłość a asłodkiea choroby* zdrowi bez cukru a program odżywianiaWspierany przez wymyślne kampanie reklamowe przemysł cukrowniczy robi z nas niewolników i ofiary słodkich kusicieli. Spożycie cukru wciąż rośnie, a jego szkodliwe następstwa dla zdrowia są alarmujące. Prawie co druga osoba dorosła ma nadwagę, również co drugie dziecko w wieku szkolnym waży zbyt wiele.

Ewa | 2016-03-25
Przeczytana: 31 marca 2016