Zgłosuj na książki roku 2017

Kwiatki Świętego Jana XXIII

Wydawnictwo: eSPe
religia
Agata

Jan XXIII zapisał się w historii papiestwa jako ten, który zainicjował odnowę Kościoła, zwołując Sobór Watykański II. Ale istotne zmiany w Kościele przyniósł także, daleki od sztywnej oficjalności, sposób sprawowania przez niego urzędu biskupa Rzymu. „Dobry papież”, jak go powszechnie nazywano, odznaczał się dużym poczuciem humoru i pogodą ducha. Zebrane w tej książce anegdoty i zabawne...

Zebrane w tej książce anegdoty i zabawne historie z jego życia nie tylko bawią, ale przede wszystkim dają nam wgląd w niezwykłą duchowość tego następcy św. Piotra, która wywarła niezatarte piętno na całym Kościele. Czytając je, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że Ojciec Święty Franciszek bardzo przypomina tego swojego poprzednika. Być może dlatego właśnie on podjął decyzję o kanonizacji Jana XXIII.

"Niedawno wyświęcony biskup zwierzył się Janowi XXIII ze swych kłopotów z zasypianiem, a to z powodu obciążeń związanych z nowym odpowiedzialnym stanowiskiem.– Mnie się zdarzało to samo podczas pierwszych tygodni pontyfikatu – dzieli się wrażeniami Ojciec Święty. – Lecz pewnego razu zjawił się mój anioł stróż i powiedział: Nie traktuj siebie tak poważnie. Od tamtej pory znów mogłem spokojnie zasypiać." (fragment książki)

źródło opisu: internet

źródło okładki: internet