Komputer a zdrowie

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
zdrowie, medycyna

Czy wiesz, że statystyczny pracownik biura spędza w ciągu swej kariery zawodowej aż 68 tysięcy godzin przed ekranem komputera, w nienaturalnej dla ciała pozycji siedzącej? Lista przykrych konsekwencji tego stanu jest długa: bóle kręgosłupa, zwyrodnienia stawów dłoni, krótkowzroczność, nieostrość widzenia? a także migreny i gorsze samopoczucie. Nie oznacza to oczywiście, że trzeba zmienić posadę ? można natomiast nieco zmodyfikować nawyki! Jeśli chcesz uniknąć konieczności używania okularów i środków przeciwbólowych, naucz się prostych ćwiczeń oczu i ciała wykonywanych na siedząco lub na stojąco. Wystarczy poświęcić im kilka minut podczas każdego dnia pracy. Wzmacniają plecy, ramiona, kark i dłonie, poprawiają koncentrację i wydajność. Chcesz wiele osiągnąć? Nie marnuj czasu na borykanie się z bólem!

Cotta | 2012-07-13
Monika | 2012-04-23