Planowanie strategiczne w nowoczesnej firmie

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
biznes, finanse
Beti

Planowanie strategiczne to dzisiaj kluczowa funkcja zarządzania. Menedżerowie muszą posiąść umiejętność przewidywania przyszłej pozycji firmy, brać pod uwagę różne opcje rozwoju, identyfikować zewnętrzne i wewnętrzne czynniki sukcesu, umieć oceniać i ograniczać ryzyko, a także przedsiębiorcze wykorzystywać szansę. Dostosowywanie się do zmian zewnętrznych wymaga jasnego określenia perspektyw rozwoju firmy w sposób zintegrowany z podmiotami w otoczeniu oraz odpowiednich koncepcji zarządzania opartych na wizji przyszłości.Takie podejście da funkcjonowania i rozwoju nowoczesnego przedsiębiorstwa zostało zaprezentowane w niniejszej książce. Autorka wskazuje:
- jakie elementy otoczenia ogólnego i konkurencyjnego firmy należy poddać dokładnej analizie,
- w jaki sposób badać potencjał przedsiębiorstwa i jak oceniać jego pozycję strategiczną,
- jak wykorzystać szansę w otoczeniu i atuty konkurencyjne (wyróżniające kompetencje) przedsiębiorstwa,
- jak opracować i wdrożyć skuteczną strategię pozwalającą osiągnąć sukces rynkowy i urzeczywistnić wizję rozwoju firmy.

Książka ta może służyć jako podręcznik dla studentów kierunków związanych z zarządzaniem, pomoże także menedżerom w kreatywnym tworzeniu koncepcji strategicznych i ich profesjonalnej implementacji w warunkach burzliwego otoczenia.

źródło opisu: Wolters Kluwer Polska, 2010

źródło okładki: http://www.wolterskluwer.pl/

Beti | 2017-01-25

Bardzo dokładna, przejrzyście napisana. Zawiera wszystkie podstawowe informacje. Zabrakło mi tylko uwzględnienia ryzyka, niepewności i adaptacyjności strategicznej.

Na półkach