Zośka. Wielka księga przygód

Tłumaczenie: Anna Niedźwiecka
Wydawnictwo: Wilga
8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Pogromcy Nudy

Nie jest nawet jedyną Zosią w trzeciej klasie, do której chodzi. Mimo to wie, że jest wyjątkowa. I chcąc to udowodnić, nadaje sobie drugie imię. W tym zbiorze opowieści dziewczynka z całych sił stara się przekonać wszystkich, że jest Wspaniała, Bohaterska i Prawdomówna. To niełatwe zadanie. Może bowiem się okazać, że jest po prostu Zośką Gadułą. Zbiór zawierający trzy tytuły w jednej...

Zbiór zawierający trzy tytuły w jednej książce:Zośka Wspaniała, Zośka Bohaterka i Zośka Gaduła.

źródło opisu: Wydawnictwo WIlga, 2015

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Pogromcy Nudy | 2017-01-14
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 10 stycznia 2017

To doskonała propozycja dla dziewczyn - zarówno tych, które dopiero zaczynają przygodę z czytaniem i szkołą, jak i takich, które te doświadczenia mają już dawno za sobą. Niewykluczone zresztą, że lektura przypadnie do gustu również chłopakom. W końcu Mikołajek podbił zarówno męskie, jak i kobiece serca, a Zośka to jego alter ego w spódnicy.

Tytułowa Zośką to uczennica trzeciej klasy, której marzeniem jest bycie „jakąś”, czyli po prostu wyjątkową. Jako środkowe dziecko i jedna z dwóch Zoś w klasie wydaje się sobie zwyczajna. Jednocześnie czuje jednak, że jest kimś szczególnym i chce to pokazać całemu światu. Aby tego dokonać postanawia nadać sobie przydomek, dzięki któremu również inni dostrzegą jej niezwykłość. Ale wymyślić imię to jedno, a zasłużyć na nie to zupełnie oddzielna – i o wiele bardziej skomplikowana – sprawa. Wypadki rzadko toczą się zgodnie z planem, dlatego w poszukiwaniu nowego, niezwykłego oblicza Zośka niejednokrotnie wpada w tarapaty i ściąga sobie na głowę...

Zuzu | 2017-06-20

Fajna zadziorna dziewczyna. Lubię to.

miss_impatient | 2017-05-23
Na półkach: Posiadam