Otaku nr 60 (październik 2016)

Wydawnictwo: Studio JG
manga, anime, japonia
czasopisma
MałaAnia

Oto urodzinowe wydanie magazynu "Otaku" - już dziesięć lat jesteśmy na rynku! Nasze święto zbiegło się również z obchodami dziesięciolecia mangi "Fairy Tail", więc ten numer obfitował będzie w materiały powiązane z tą właśnie serią. Oprócz recenzji znajdziecie w środku relację z obchodów dziesięciolecia mangi podczas tegorocznego Japan Expo, a także wywiad z autorem - Hiro Mashimą! W ramach urodzinowych ciekawostek, opowiemy o dziesięciu latach życia naszej redakcji - będziecie mieli okazję przyjrzeć się robieniu magazynu od kuchni.
Ale na samych okolicznościowych tekstach się nie skończy - wśród recenzowanych przez nas tytułów znajdziecie "Złamane skrzydła", "Atak Tytanów: Bez żalu", "Uśmiech Kanoko", a także ostatnie dzieło Miyazakiego - "Zrywa się wiatr". W tym numerze rozpoczynamy również nowy cykl poświęcony mitologii, a jeśli lubicie dreszczyk strachu, polecamy poczytać na temat miejsc, które w Japonii uchodzą za nawiedzone. Nie zawiodą się również fani Lovecrafta, czołgów, pokojówek i kolejnych ciekawych dziwactw japońskiej kultury.
Na dokładkę serwujemy dwa ogromne plakaty z serii "Monster Musume. Codzienność z potworzycami" i "Vampire Library".

źródło opisu: Studio JG, 2016

8 (6 ocen i opinii)
Morderstwo w środku zimy
Fleur Hitchcock

9 (2 ocen i opinii)
Magia pisania. Jak tworzyć porywające historie
Gail Carson Levine

Dzieci stamtąd. Nawet ptaki umilkły
Arlette Cousture

0 (0 ocen i opinii)
Ojciec
Jacek Dukaj , Wit Szostak , Michał Witkowski , Łukasz Orbitowski , Jakub Małecki , Ziemowit Szczerek , Andrzej Muszyński , Michał Cichy , Wojciech Engelking

7,8 (5 ocen i opinii)
Ostatni Policjant