Roboty

2016-01-01
2016-01-01
14 min.
Roboty

Okładka książki Szare Mydło Weronika Banasińska, Bazgram, Karolina Biskup, Dawid Bordewicz, Michalina Czerniak, Mateusz Dziworski, Małgorzata Gralińska, Jakub Grochola, Katarzyna Hugstoli, Paweł Iwaniuk, Magda Jaworska, Natalia Jura, Anna Karolina Kaczmarczyk, Paweł Kłudkiewicz, Łukasz Kociszewski, Anna Krztoń, Jacek Kuziemski, Katarzyna Kwiatkowska, Ala Leszyńska, Dawid Malek, Karolina Nowicka, Marta Obuchowicz, Jakub Oleg, Małgorzata Pawlak, Paweł Perłowski, Konrad Peszko, Mateusz Piątkowski, Julia Płoch, Wojciech Popiel, Monika Proniewska, Dudek Pulit, Łukasz Pyrka, Joanna Rzepecka, Magdalena Rzepecka, Ola Santarius, Koka Skowrońska, Jan Sławiński, Sandra Stanisławczyk, Agnieszka Świętek, Szymon Szelc, Piotr Szreniawski, Dream Team, Joanna Wardzyńska, Alicja Wilkowska, Joanna Wojniłko, Katarzyna Zawadka, Karolina Zieleniewska, xuh
Szare Mydło Weronika Banasińska...
Okładka książki Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o piłce... Michał Będkowski, Tomasz Bereźnicki, Krzysztof Chimkowski, Daniel Delatour, Sebastian Frąckiewicz, Jacek Frąś, Daniel Grzeszkiewicz, Piotr Jagodziński, Piotr Janowczyk, Tymek Jezierski, Karol Kalinowski, Tomasz Kleszcz, Alex Kłoś, Paweł Kłudkiewicz, Robert Konsztat, Karol Konwerski, Janek Koza, Piotr Kubasik, Tomasz Kuczma, Bartosz Kurc, Marek Lachowicz, Tomasz Lew Leśniak, Adrian Madej, Tomasz Niewiadomski, Krzysztof Ostrowski, Tomasz Pastuszka, Paweł Piechnik, Maciej Ponomarew, Maciej Prożalski, Jakub Rebelka, Norbert Rybarczyk, Maciej Sieńczyk, Rafał Skarżycki, Mateusz Skutnik, Michał Śledziński, Przemysław Surma, Piotr Szreniawski, Robert Trojanowski, Przemysław Truściński, Piotr Zdanowicz, Paweł Zych
Wszystko, co c... Michał Będkowski,&n...

Okładka książki Dźwięk Patricija Bliuj-Stodulska, Irena Cieślińska
Dźwięk Patricija Bliuj-Sto...
Okładka książki Mały chłopiec. Koparka Marka Émilie Beaumont, Nathalie Bélineau, Alexis Nesme
Mały chłopiec.... Émilie Beaumont, Na...
Okładka książki Wlazł kotek na płotek. Wyliczanki, rymowanki Władysław Bełza, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka, Jean de La Fontaine, Artur Oppman
Wlazł kotek na... Władysław Bełza,&nb...

Halo, czy mamy tu małych fanów robotów? Wiem, że tak 😉 Mam dziś dla Was niezłą gratkę!

"Roboty" Pawła Kłudkiewicza to picturebook, który pokaże Wam te przyjazne maszyny w akcji. Ale skąd w ogóle wzięły się na naszej planecie? Skonstruował je szalony naukowiec? A może pojawiły się na drodze technologicznej ewolucji?

Megaton, Fotobot, Robonardo i banda przylecieli na Ziemię z odległej galaktyki. I od razu wzięli się do pracy!

Na kolejnych rozkładówkach możemy obserwować jak uwijają się w swoich specjalnościach, pracują, bawią się i spędzają czas.

Zobaczymy przykładowo:
👉 Megatona podnoszącego ciężary na Księżycu,
👉 Grubexa i Chudexa grających w podniebne karty,
👉 Robonardo malującego podwodny obraz,
👉 Pana Procesora budującego fortecę na plaży,
👉 Kraftwercika dającego po garach w parku,
👉 Wkręta, Twista i Gwinta urządzających sobie plac zabaw w laboratorium czy
👉 Elektrożyrafę na dyskotece.

To wesoła, barwnie ilustrowana książka - wyszukiwanka, jeden z ulubionych gatunków moich dzieci, przy której naprawdę super spędzicie czas.

To pozycja, która znakomicie rozwija wyobraźnię i kreatywność, a także doskonali umiejętność opowiadania.

To co? Pokusicie się o wymyślenie całej historii tych sympatycznych robotów? My z pewnością!

Megaton, Fotobot, Robonardo i banda przylecieli na Ziemię...

Książka idealna dla małych miłośników robotów, ale oczywiście nie tylko. Ta wielkoformatowa książka kartonikowa, sprawi radość nawet najmłodszym czytelnikom, przy okazji ucząc ich liter oraz liczenia.

Podczas czytania książki mały czytelnik śledzi przygody robotów na superkolorowych planszach oraz szuka setek ciągle zmieniających się szczegółów.
A jeśli mowa o samych robotach to poznajemy między innymi Robołapa, Cuksomat, Robonardo, Kraftwercik, Robotstein, Kalkulator, Elektrożyraf, Megaton.

Ale skąd się wzięły roboty na Ziemi? A stąd, że zdecydowały się tutaj wylądować i używać życia tak jak ludzie. Dlatego między innymi spędzają czas na plaży, w parku, a nawet tańczą w dyskotece.

Jeśli do tej pory Wasza pociecha nie interesowała się robotami to po przeczytaniu tej książki z pewnością zmieni zdanie. A podczas czytania będzie trenować dziecięcą spostrzegawczość oraz rozwijać wyobraźnię.

My z książką spędziliśmy bardzo miło czas i to nie jeden raz, bo picturebooki to jedne z tych książek, które mój mały czytelnik może czytać w nieskończoność. Polecam!

A jeśli mowa o samych...

calosc recenzji na moim blogu https://rokporoku.eu/roboty/

Książka obrazuje historie robotów, które zdecydowały się wylądować na Ziemi i używać życia tak jak ludzie. Goszczą więc na plaży, w parku, a nawet tańczą w dyskotece. Obrazki opowiadają same za siebie. Jedynymi słowami tu m.in. „Pstryk!”, „Ufff!”. Kreację historii przeprowadza więc sam jej odbiorca (ze wsparciem rodziców lub bez). Jest to książka adresowana do dwulatków. Dobrze poradzą sobie z nią także nieco młodsze dzieci (i to wcale nie mówię o niszczeniu jej… książka jest kartonowa i solidna). Może spokojnie służyć też młodszym przedszkolakom. Dziecko pozna tu pierwsze litery oraz sposób składania liter w wyrazy. Będzie mogło kontrolować szaleństwa kolorowych robotów poprzez odnajdowanie ich na stronach.

calosc recenzji na moim blogu https://rokporoku.eu/roboty/

Zobaczcie jaka świetna wielkoformatowa książka! Idealna dla fanów wszelkiego typu robotów i techniki w ogóle, ale przede wszystkim dla entuzjastów podróży w poszukiwaniu niesamowitych detali i frapujących postaci.

Jest kolorowo dzięki cybernetycznemu malarzowi Robonardo, literkowo za sprawą Literobotów i dźwiękowo, bo do zabawy włączył się robotyczny talent muzyczny Kraftwercik ;) Paweł Kłudkiewicz proponuje dzieciom i ich rodzicom czy opiekunom pasjonującą wyprawę na planetę robotów, z którymi nie można się nudzić, tyle pomysłów kiełkuje w ich naszpikowanych elektroniką głowach. Brawo za ukłon w stronę Stanisława Lema, którego "Bajki robotów" znaleźć można na jednej z kart książki.

Wydawnictwo Babaryba przyzwyczaiło nas do pięknie wydanych kartonowych książek obrazkowych i nie inaczej jest tym razem! Nieważne ile razy dziecko ją otworzy, bo za każdym razem natknie się na inny szczegół i na innego robota o intrygującym imieniu zwróci uwagę. Do tego może swobodnie operować głosem, wydając z siebie bulgotania, pstryki czy szurania. A w nagrodę za policzenie wszystkich poukrywanych w różnych miejscach roboplanety słodkości, Cuksomat podzieli się z Wami cukierkami.

Polecamy Wam serdecznie tę pozycję.

dla małych robociarzy książka o robotach, które przylatują na Ziemię - klasyczny picturebook bardzo kolorowy z mnóstwem szczegółów do śledzenia, fajna zabawa dla maluchów + nauka literek i cyferek, nie tylko dla przedszkolaków, ale głównie dla 2-6 latków.

Ciekawa książeczka dla dzieci lubiących roboty, albo tych którym chcemy zaszczepić zainteresowanie robotami ;) Ćwiczy dziecięcą spostrzegawczość, rozwija wyobraźnię, ładne i pomysłowe obrazki :)

• Alusiowe
  • Recenzenckie