KONIBERKI

Wydawnictwo: Literówka
Koniberki
Anna

Nic tak nie działa na dzieci, jak dobra bajka na dobranoc.

Pod płaszczykiem przygód sympatycznych stworzeń z motylimi skrzydełkami, dzieci uczą się odróżniać dobro od zła, czy mądrość od głupoty. Autorka tworząc gromadę bohaterów m.in. Rubinka, Szafirka, Węgielka czy Serpentynkę, sportretowała nasze dzieci i ich sposób widzenia świata. To po prostu mądra i ciepła opowieść.

źródło opisu: literowka.com

źródło okładki: wydawca

aggie | 2016-12-19
Przeczytana: 2016 rok

Przyznaję się, że wybierając książki dla Lilki najczęściej sięgam po własne wspomnienia, po klasykę, idąc sprawdzoną i przede wszystkim bezpieczną drogą. Robiąc to, czuję, że dobieram coś ciągle i ciągle niepowtarzalnego, coś co teraz jest skwapliwie powielane, replikowanie, kserowane w dość brutalny sposób. Bardzo chętnie jednak opuszczam to bezpieczne terytorium i podglądam, wypatruję, albo przypadkiem trafiam na niespodzianki. Tak w naszej czytelni pojawiły się właśnie „Koniberki” Weroniki Szelęgiewicz.

CALOSC: http://ksiazkisaniebezpieczne.blogspot.co.uk/2016/11/jak-uchwycic-basniowosc-czyli-koniberki.html

Anna | 2016-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2016

Tak zupełnie inna książka... O uczuciach, o emocjach, o podejmowanych decyzjach i ich konsekwencjach. A wszystko podane w prostej, ale nie prostackiej formie dla dziecka wczesnoszkolnego pod postacią wymyślonych stworków czyli koniberków. Nie ma tu pośpiechu, sensacji, czarów. Z drugiej strony są przygody i jest ich dużo. Się dzieje. Warto sięgnąć bo jest to mądra opowieść o życiu stworzona dla dzieci. Maluchy odnajdują w niej swoje sprawy z przedszkolnego świata i rodzinnego domu(np. obie bohaterki chcą tą samą rzecz albo "mam dość mojego brata"). "Koniberki" to świeże powietrze na książkowej dziecięcej półce. I potrzebne dzieciom i dorosłym (też) :)

MoWi | 2017-06-25
Przeczytana: 25 listopada 2016

Jeśli szukacie ciekawej, mądrej a zarazem ciepłej lektury dla młodszych dzieci polecam przygody koniberków!

Dorota | 2017-12-09
Patrycja | 2017-07-15