Largo Winch. Tom 4

Tłumaczenie: Jakub Syty
Cykl: Largo Winch [integral] (tom 11-12)
Wydawnictwo: Kurc
7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Largo Winch: Golden Gate / Shadow
sensacja
komiksy
danijel

Largo Winch to spadkobierca olbrzymiej fortuny Koncernu W. Krnąbrny miliarder w dżinsach, ale i w garniturze. Bardziej niż majątek liczy się dla niego wyzwanie i sprawdzenie się. Simon Ovronnaz, jego przyjaciel kręci serial w San Francisco realizowany przez stację TV należącą do Koncernu W. Jednak w umowie znajdują się podejrzane paragrafy, a wysłana w celu zbadania sprawy analityk zaginęła.
Świat Largo Wincha to nie tylko wielka finansjera, intrygi i podejrzane interesy na granicy prawa w zaciszu gabinetów, ale również pościgi na lądzie i wodzie, strzelaniny, spiski, organizacje przestępcze, egzotyczne krajobrazy, luksusowe apartamenty oraz piękne kobiety i szarmanccy mężczyźni, nie do końca wzbudzający zaufanie.
Na podstawie komiksu stworzono grę komputerową, nakręcono serial telewizyjny oraz dwa filmy kinowe.
Czwarty tom polskiego wydania zbiorczego zawiera albumy 11-12 serii: Golden Gate oraz Shadow tworzące jedną zamkniętą opowieść. Komiks twórcy Thorgala Jeana Van Hamme'a.

źródło opisu: Kurc 2016

źródło okładki: Wydawnictwo Kurc

giera | 2017-01-16

Largo Winch, obok Thorgala, jest najpopularniejszą i najbardziej rozpoznawalną postacią wykreowaną przez Jean’a Van Hamme. W czwartym zbiorczym tomie, obejmującym dwa oryginalne albumy „Golden Gate” i „Shadow”, scenarzysta kolejny raz udowadnia, że świetnie zna się na swoim fachu. Tym razem pisarz wysyła ekscentrycznego miliardera do Stanów Zjednoczonych, gdzie stacja telewizyjna W9, należąca do międzynarodowego Koncernu W, kręci serial telewizyjny. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie dwa podejrzane fakty: 1) niezwykle wysoki, jak na tego typu produkcję, budżet; 2) w głównej roli obsadzono Simona O’Vronnaza, przyjaciela Largo, którego zdolności aktorskie są równe zeru.

Finansowanie serialu wzbudziło podejrzenia Dwighta Cochrane’a (kontrolera finansowego Koncernu W), który zlecił swojej współpracownicy zbadanie sprawy. Sara Washington poleciała do Stanów i w niewyjaśnionych okolicznościach nagle zaginęła. Zaniepokojony całą sytuacją pan Winch wskakuje do swego prywatnego...

Michał | 2017-04-03
Przeczytana: 20 maja 2017