Chwyć bajeczkę! Barbie. Gwiezdna przygoda

Okładka książki Chwyć bajeczkę! Barbie. Gwiezdna przygoda Marta Jamrógiewicz
Okładka książki Chwyć bajeczkę! Barbie. Gwiezdna przygoda
Marta Jamrógiewicz Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Chwyć bajeczkę literatura dziecięca
24 str. 24 min.
2016-08-10
24 min.
Paulina Zagórska
Barbie

Recenzję znajdziecie na moim blogu, zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/barbie-gwiezdna-przygoda-victoria-saxon/

"Barbie, gwiezdna przygoda" to książka, która powstała na podstawie filmu o tym samym tytule. Tę nowość od kilku dni najmłodsi mogą oglądać na ekranach polskich kin. Myślę, że w najbliższym czasie wybiorę się z dziećmi na film ale już teraz dzięki wydawnictwu Egmont mogłam przeczytać historię Barbie i zorientować się w fabule.

Tym razem Barbie zaprezentowała się najmłodszym w zupełnie nowej roli. Akcja książki rozgrywa się bowiem gdzieś w galaktyce a główna bohaterka mieszka na planecie Para-Den. Barbie potrafi latać na deskolotce a poza tym ćwiczy umiejętność przesuwania przedmiotów za pomocą siły umysłu. Jest ponadto sympatyczną i pełną energii młodą dziewczyną. Pewnego dnia w jej życiu wydarza się coś niezwykłego. Barbie zostaje wybrana przez króla do wypełnienia specjalnej misji w której jej zadaniem będzie wskrzeszenie gasnących od jakiegoś czasu gwiazd. Wraz z kilkoma innymi wybrańcami Barbie wyrusza w odległą galaktykę by wypełnić swą misję. Czy jednak wszystko ułoży się tak jak zaplanował to sobie król Constantin? Jaka będzie rola Barbie w całej tej kosmicznej ekspedycji?

Wydanie książki przyciąga wzrok kolorem a ilustracje ku uciesze najmłodszych są jednocześnie kadrami z filmu. Można więc podejrzeć co będzie działo się na ekranach kin i w okrojonej formie poznać najważniejsze wątki. Tekst nie jest bowiem zbyt długi, kilkuminutowy, aczkolwiek cała historia niewątpliwie potrafi wciągnąć młodego czytelnika. Barbie przedstawiona jest w niej z jednej strony tradycyjnie jako postać bardzo pozytywna, wręcz nieskazitelna, jest przy tym zaradna i pomysłowa. Z drugiej strony we współczesnej roli galaktycznej bohaterki, liderki misji kosmicznej, prezentuje się bardzo dobrze.

Myślę, że lektura przypadnie do gustu wszystkim dziewczynkom a i chłopcy znajdą w niej coś ciekawego dla siebie. Jest bowiem akcja, jest niebezpieczeństwo i w końcu jest misja ratowania gasnących gwiazd. Gdy zestawimy to wszystko z ciekawymi bohaterami całość wypada naprawdę interesująco. Warto przeczytać ;)

Tym razem Barbie zaprezentowała się...

,,Barbie. Gwiezdna przygoda" to książeczka, a zarazem film, na które zapewne nie zwróciłabym uwagi, gdyby nie nowości wydawnictwa Egmont. Co prawda, ekranizacji jeszcze nie widziałam, jednak w niczym nie przeszkodziło mi to w zapoznaniu się z pierwowzorem.

Barbie uwielbiała jeździć na deskorolce, jednak od niedawna posiadała także specjalną moc. Jeśli bardzo się skupiła, dzięki mocy umysłu, potrafiła przesuwać przedmioty. Wraz z innymi bohaterami miała wziąć udział w misji, celem której było sprawienie, by gwiazdy wciąż świeciły. Czy udało im się to osiągnąć?

Samo wydanie książki jest już bardzo bajkowe, więc mogę tylko podejrzewać, jakie efekty pojawią się w przypadku długometrażowego filmu. Tekstu nie ma za wiele, czyta się bardzo szybko, jednak cała historia pokazuje, jak wielką siłę ma nasza pomysłowość i wola walki.

,,Barbie. Gwiezdna przygoda" to książeczka, która bardziej spodoba się dziewczynkom, jednak myślę, że niektórzy chłopcy także mogą być nią zainteresowani. Obecna Barbie różni się od tej z czasów mojego dzieciństwa, jednak uważam, że jest to zmiana na plus.

• Recenzje 2016
  • Martyna i Juliusz