rozwińzwiń

Kulinarne Pojedynki - Shokugeki no Souma #1

Okładka książki Kulinarne Pojedynki - Shokugeki no Souma #1 Shun Saeki, Yuto Tsukuda
Okładka książki Kulinarne Pojedynki - Shokugeki no Souma #1
Shun SaekiYuto Tsukuda Wydawnictwo: Waneko Cykl: Kulinarne Pojedynki (tom 1) komiksy
208 str. 3 godz. 28 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Kulinarne Pojedynki (tom 1)
Tytuł oryginału:
Shokugeki no Soma
Wydawnictwo:
Waneko
Data wydania:
2016-11-25
Data 1. wyd. pol.:
2016-11-25
Data 1. wydania:
2014-08-05
Liczba stron:
208
Czas czytania
3 godz. 28 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380961180
Tłumacz:
Beata Trojnar
Tagi:
manga shounen gotowanie komedia ecchi
Średnia ocen

7,6 7,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki One Piece: Shokugeki no Sanji Yuki Morisaki, Eiichiro Oda, Shun Saeki, Yuto Tsukuda
Ocena 0,0
One Piece: Sho... Yuki Morisaki, Eiic...
Okładka książki Kulinarne Pojedynki - Shokugeki no Souma #36 Shun Saeki, Yuto Tsukuda
Ocena 7,6
Kulinarne Poje... Shun Saeki, Yuto Ts...
Okładka książki Kulinarne Pojedynki - Shokugeki no Souma #35 Shun Saeki, Yuto Tsukuda
Ocena 7,5
Kulinarne Poje... Shun Saeki, Yuto Ts...
Okładka książki Kulinarne Pojedynki - Shokugeki no Souma #34 Shun Saeki, Yuto Tsukuda
Ocena 7,6
Kulinarne Poje... Shun Saeki, Yuto Ts...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,6 / 10
84 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
44
5

Na półkach: , ,

Ocena: 8/10

Na początku byłam trochę sceptycznie nastawiona do tej mangi, może przez to, że czytałam wiele innych recenzji, które nie były zbyt przychylne dla tego tytułu, głównie przez tłumaczenie dań czy składników w przepisach. Ale mimo tego postanowiłam sięgnąć po pierwszy tom i sama zobaczyć jak to ugryźć (tematyczny żarcik ^^).

Głównym bohaterem jest Souma Yukihira, ucznia gimnazjum pracującego w rodzinnej tradycyjnej japońskiej restauracji ze swoim ojcem. Souma o niczym innym nie marzy jak właśnie praca w restauracji, ale i pokonanie swojego ojca w gotowaniu. Jak do tej pory nigdy mu się to nie udało. Pewnego dnia dostaje od ojca warunek – aby mógł się z nim zmierzyć, musi ukończyć szkołę gastronomiczną. Właśnie tak trafia do Akademii Tōtsuki – najbardziej prestiżowej szkoły gastronomicznej na świecie.

Co do samej fabuły mangi, to dla mnie strzał w dziesiątkę. Kwestia stylistyczna też ma tu duży plus ode mnie. Mamy przeciętnego nastolatka, który kocha gotować, ma własną restaurację (serio, niezła partia),ma swój konkretny cel, gdzie wiele osób, które znam nie wiedzą, co chcą w przyszłości robić. Mam małe zastrzeżenia, co do niektórych tłumaczeń dań czy ich elementów, ale przy przymrużeniu oka, można to przełknąć. Samą mangę polecam osobom, które już w jakimś stopniu są zakorzenione w tej formie i nie zdziwią ich dość specyficzne sceny. Więc jeżeli zaczynasz swoją mangową przygodę i nie chcesz się zgorszyć do niej, to odradzam ten tytuł na jakiś czas, chyba, że sięgniesz po niego na własne ryzyko.

Ocena: 8/10

Na początku byłam trochę sceptycznie nastawiona do tej mangi, może przez to, że czytałam wiele innych recenzji, które nie były zbyt przychylne dla tego tytułu, głównie przez tłumaczenie dań czy składników w przepisach. Ale mimo tego postanowiłam sięgnąć po pierwszy tom i sama zobaczyć jak to ugryźć (tematyczny żarcik ^^).

Głównym bohaterem jest Souma Yukihira,...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

avatar
341
291

Na półkach: ,

polecam, bardzo fajna manga. Kreska jest cudowna, akcja się rozwija w bardzo dobrym kierunku. Poza tym w środku są przepisy

polecam, bardzo fajna manga. Kreska jest cudowna, akcja się rozwija w bardzo dobrym kierunku. Poza tym w środku są przepisy

Pokaż mimo to

avatar
2190
2014

Na półkach: ,

Souma Yukihira to nastolatek, na którego temat można napisać naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest on typowym przedstawicielem swojej grupy wiekowej. Raczej niewielu chłopaków w jego wieku para się gotowaniem. On odkąd tylko pamięta, całe dnie spędza na zapleczu małej domowej restauracji, gdzie pomaga ojcu w zaspokajaniu głodu klientów. Pomoc w prowadzeniu rodzinnego biznesu to również doskonała okazja, aby polepszać swoje „kulinarne umiejętności”, dzięki którym będzie mógł on stać się lepszym kucharzem niż jego ojczulek (wzajemna rywalizacja od najmłodszych lat stała się jedna z podstaw egzystencji chłopaka). Całe dotychczasowe życie Soumy zmienia się diametralnie, kiedy rodzic postanawia na jakiś czas zamknąć restaurację i wyjechać do pracy za granicę, syna zaś posłać w mury Elitarnej Akademii Tootsuki. Placówki, którą kończy tylko garstka uczniów, z miejsca mająca oferty pracy w najlepszych restauracjach świata. Nastolatek przyjmuje rzucone wyzwanie, planując stać się najlepszym japońskim kucharzem w historii, o czym informuje wszystkich na rozpoczęciu roku. Jak łatwo można się domyślić, tego rodzaju wyznanie nie przysporzy mu zbyt wielu przyjaciół raczej oponentów, którzy będą chcieli go utopić w gorącym oleju. Wszystko to, co następuje później to pełne humoru i widowiskowej „akcji”, dążenie do wyznaczonego sobie celu, nawet jeśli będzie to wymagać sporej dawki samozaparcia i wielu poświęceń.

Jakie jest przepis na ciekawą, intrygująca i świetnie sprzedającą się mangę? Dwie szklanki zwariowanej odmiany klasycznego shōnena, trzy duże łyżki humoru z podtekstem, łyżeczka urodziwych niewiast, szczypta frywolnych majteczek i solidnych walorów estetycznych oraz garść kulinarnej tematyki. Wszystko to należy dokładnie wymieszać, następnie piec w temperaturze 220 stopni Celsjusza przez około godzinę. Mieszanka z pozoru może wydawać się dosyć specyficzna, jednak wystarczy przeczytać kilka rozdziałów mangi, aby przekonać się o tym, że Yuto Tsykuda wykorzystuje masę sprawdzonych schematów, doprawiając je jedynie kilkoma nowymi przyprawami. Kulinarne Pojedynki, jeśli miałoby się skrótowo opisać fabułę, są niczym innym jak klasycznym Battle Royale, w który zamiast broni są narzędzia kuchenne, a zamiast trupów ryzyko wyrzucenia ze szkoły. Scenariusz jest dosyć prosty, ale to w jego niepozorni tkwi całe jego piękno, które przyciąga tysiące fanów. Cały schemat historii jest tutaj ciągle powielany, Souma napotyka na swojej drodze oponenta, którego jest dla niego przeszkodą, którą należy pokonać za pomocą tytułowego „kulinarnego pojedynku”. Gdzieś tam w tle jest co prawda jakaś tajemnica i stopniowo okrywające się inne wątki, ale robią one tutaj wyłącznie za tło.


Dużo lepiej (z większą dawką autorskiej treści) jest, jeśli chodzi o zaprezentowanych tutaj bohaterów, których jest naprawdę sporo (a grono to będzie się cięgle powiększać). Z pozoru postacie mogą wydawać się nazbyt płytkie, jednak zagłębiając się w historię, czytelnik zapoznaje się z ich losami i widzi, że każdy ma przed sobą jakiś cel, który w wielu przypadkach determinuje niezbyt „radosna” przeszłość.

Tak jak zostało to już wielokrotnie wspomniane, dodatkiem do treści jest solidna porcja specyficznego humoru z podtekstem, która wylewa się niemal z każdej strony. Sprośne żarty być może nie do każdego będą przemawiać, jednak trzeba przyznać, że świetnie korelują one z kuchenno-akcyjną otoczką mangi.

Pisząc na temat Kulinarnych Pojedynków, nie można pominąć akapitu poświęconego oprawie graficznej, która prezentuje się tutaj rewelacyjnie. Określenie jej mianem „apetycznej”, będzie chyba najlepszym możliwym wyborem. Shun Saeki od samego początku stara się dostarczyć miłośnikom mang, naprawdę świetnie dopracowanych rysunków kulinarnych potraw (nie zapominając o innych aspektach dzieła),które momentami przypominają mistrza Jirō Taniguchiego i jego Samotnego Smakosza. Najmocniej w całym tytule wzrok przyciągają jednak projekty żeńskich postaci, których wdzięki prezentowane są tutaj nad wyraz okazale (tak samo, jak ich twarze podczas kulinarnych ekscytacji). Doświadczenie artysty zdobyte podczas rysowania komiksów dla dorosłych, wyraźnie tutaj procentuje.

Cała recenzja na PopKulturowy Kociołek

https://gameplay.pl/news.asp?ID=122486

Souma Yukihira to nastolatek, na którego temat można napisać naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest on typowym przedstawicielem swojej grupy wiekowej. Raczej niewielu chłopaków w jego wieku para się gotowaniem. On odkąd tylko pamięta, całe dnie spędza na zapleczu małej domowej restauracji, gdzie pomaga ojcu w zaspokajaniu głodu klientów. Pomoc w prowadzeniu rodzinnego...

więcej Pokaż mimo to

avatar
95
27

Na półkach:

Orgazm poprzez zjedzenie egzotycznej p[potrawy? Proszę bardzo. Dla miłośników lekkiej komedii i smakoszy kulinarni

Orgazm poprzez zjedzenie egzotycznej p[potrawy? Proszę bardzo. Dla miłośników lekkiej komedii i smakoszy kulinarni

Pokaż mimo to

avatar
648
410

Na półkach: ,

Moja opinia:
Kiedy tylko ujrzałam mangę "Kulinarne pojedynki", to od razu zapragnęłam przytulić ją do swojego czytelniczego serca. Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam gotować i eksperymentować w kuchni. Dla mnie kreatywne gotowanie to prawdziwa sztuka. Niesamowita kompozycja smaków i aromatów, które swoim kulinarnym pięknem zniewalają ludzkie zmysły oraz pragnienia.
"Kulinarne pojedynki" to rewelacyjana manga, która kusi czytelnika nie tylko piękna okładką, smaczną fabułą i niezapomnianą przygodą, ale i także niesamowicie dopracowaną i apetyczną kreską, w której to mangowe dania wyglądają tak wybornie i realistycznie, że aż pranie się jej schrupać na miejscu.
Głównym bohaterem tej mangi jest Souma Yukihira - młody, uzdolniony chłopak, który pragnie zostać w przyszłości najlepszym kucharzem na świecie. Wspiąć się na kulinarny Mount Everest, na którym pozostawi nie tylko cząstkę swoich marzeń i pasji, ale i kawałek swojego talentu. Souma wie, że droga na ten szczyt nie będzie ani prosty, ani też przyjemna. Aby spełnić swoje marzenia, młody kucharz będzie musiał walczyć - wygrać każdy kulinarny pojedynek, który ześle mu los. Elitarna Akademia Tootsuki czeka, a wraz z nią obietnicą kulinarnej kariery. Czy Souma podejmie wyzwanie i stanie się najlepszym kucharzem w Japonii?

Więcej na www.blackcrow87.wordpress.com

Moja opinia:
Kiedy tylko ujrzałam mangę "Kulinarne pojedynki", to od razu zapragnęłam przytulić ją do swojego czytelniczego serca. Nie wiem jak wy, ale ja uwielbiam gotować i eksperymentować w kuchni. Dla mnie kreatywne gotowanie to prawdziwa sztuka. Niesamowita kompozycja smaków i aromatów, które swoim kulinarnym pięknem zniewalają ludzkie zmysły oraz pragnienia....

więcej Pokaż mimo to

avatar
7932
6787

Na półkach: , ,

SEXY FOOD

„Kulinarne pojedynki” to manga łącząca w sobie dwie cielesne przyjemności: jedzenie i seks. Wprawdzie bohaterowie nie obcują ze sobą w ten sposób, jednak golizny tutaj nie brakuje, a jakby tego było mało pobudzone kubki smakowe potrafią doprowadzić niektórych do prawdziwie fizycznej ekstazy, nie ograniczonej tylko do jamy ustnej. A wszystko to podane z humorem i zmiksowane w smakowitą, wciągającą opowieść, którą czyta się jednym tchem – i z burczeniem w brzuchu.

Gimnazjalista Souma Yukihira pracuje wraz z ojcem w tradycyjnej japońskiej restauracji. Rodzinny lokal nie należy wprawdzie do czołówki najbardziej znanych jadłodajni w kraju, jednak serwowane tutaj dania potrafią zachwycić każdego. Niestety wkrótce obu przyjdzie pożegnać się – przynajmniej na pewien czas – z zajęciem. Chociaż Soumie udaje się pokonać czyhającą na przejęcie budynku biznesmenkę, ojciec oznajmia mu, że wybiera się w podróż, by gotować w najróżniejszych miejscach świata. W tym czasie chłopak ma trafić do elitarnego liceum gastronomicznego, które jest w stanie ukończyć zaledwie 10% uczniów. Podczas gdy rodzic zachwyca swoimi kulinarnymi wyczynami ludzi na całym świecie, syn zaczyna walkę o miejsce w szkole. Niestety już na starcie wydaje się przegrany: nikt nie szanuje kucharzy niepochodzących z elity, a egzaminatorka (a zarazem uczennica liceum i córka jego właściciela, która chce pozostać najlepszą ze studentek) zachwycona jego daniem, woli go oblać niż przyznać, że jej smakowało. Souma wprawdzie dostaje się do szkoły, jednak to dopiero początek jego kłopotów. W hermetycznym świecie pełnym wymagających nauczycieli, w którym tak łatwo jest stracić w kilka chwil swoją jedyną szansę, nastolatek z ambicjami i wielkim talentem, próbuje pokazać innym nie tylko, że jest lepszy od nich, ale przede wszystkim to, czym jest prawdziwa pasja gotowania. Co jednak czeka na niego murach liceum?

Z mangami kulinarnymi, jest jak z „Pachnidłem” Süskinda – niby to tylko kartki papieru i tusz, a jednak ich autorzy potrafią przekazać nam rzeczy, które na co dzień odbieramy innymi niż wzrok zmysłami. Süskind słowami przekazywał nam zapachy, „Kulinarne pojedynki” rysunkami i opisami przybliżają nam smaki, rozbudzając wyobraźnię do tego stopnia, że do ust napływa ślinka. Pod wpływem tej mangi wraz z moją dziewczyną musieliśmy wrzucić na ząb coś z Kraju Kwitnącej Wiśni (wybór padł na ramen, ale to już zupełnie inna historia) – co chyba jest najlepszą opinią, jaką mogę wystawić temu komiksowi.

Ale spokojnie, wartość „Kulinarnych pojedynków” nie ogranicza się tylko do tego. Co zatem tu jeszcze mamy? Klasyczną, przypominającą nieco „Silver Spoon”, ale znakomicie napisaną opowieść, dużo humoru, „ufizycznienie” doznań smakowych poprzez ich erotyzację, sympatyczne postacie i mnóstwo akcji. Starcia w kuchni są równie emocjonujące, jak najlepsze z walk między potężnymi przeciwnikami władającymi supermocami czy sportowcami, a całość przepełniona jest pozytywnym nastrojem.

Wszystko to zostało oczywiście znakomicie narysowane. Jak na mangę przystało, dbałość o detale jedzenia wprost zachwyca. Dania wyglądają apetycznie i pięknie, ale przede wszystkim niesamowicie realistycznie. Całość wieńczy także dodatkowy komiks, one-shot stanowiący pierwowzór serii, z tymi samymi bohaterami, podobnymi wydarzeniami i klimatem, ale odmiennymi niektórymi elementami. Po prostu smakowita rzecz! Dlatego też polecam gorąco!

Recenzja opublikowana na moim blogu: http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/11/13/kulinarne-pojedynki-1-yuto-tsukuda-shun-saeki/

SEXY FOOD

„Kulinarne pojedynki” to manga łącząca w sobie dwie cielesne przyjemności: jedzenie i seks. Wprawdzie bohaterowie nie obcują ze sobą w ten sposób, jednak golizny tutaj nie brakuje, a jakby tego było mało pobudzone kubki smakowe potrafią doprowadzić niektórych do prawdziwie fizycznej ekstazy, nie ograniczonej tylko do jamy ustnej. A wszystko to podane z humorem i...

więcej Pokaż mimo to

avatar
248
148

Na półkach: , ,

Druga tura testowania nowych serii mangowych. Tym razem przytrafiła nam się komedia obyczajowa (i to nie byle jaka, bo o samych kucharzach).
Bohaterem mangi jest piętnastoletni chłopaczek, który rozpoczyna naukę w najbardziej elitarnej spośród japońskich szkól gastronomicznych.Dzieciak jest tak dobrym kucharzem, iż każdy, komu dane będzie skosztować jego dań, przeżyje tzw. smakowy orgazm (za każdym razem bardzo ładnie ilustrowany przez rysownika Shuna Saekiego). Przykładowo pewna nawiedzona i zmanieryzowana dziewoja po skosztowaniu jego potrawy poczuła się jak w niebie - odziana w śnieżnobiałe prześcieradełko wylegiwała się na niebiańskich chmurkach, gdy nagle zaczęły ją napastować maluśkie aniołki z mordkami naszego bohatera próbujące podkraść jej to prześcieradełko i miziające ją po pośladkach piórkami).
Muszę się przyznać, iż zdrowo się uśmiałem czytając tę mangę. Dla mnie bomba.
Polecam.

Druga tura testowania nowych serii mangowych. Tym razem przytrafiła nam się komedia obyczajowa (i to nie byle jaka, bo o samych kucharzach).
Bohaterem mangi jest piętnastoletni chłopaczek, który rozpoczyna naukę w najbardziej elitarnej spośród japońskich szkól gastronomicznych.Dzieciak jest tak dobrym kucharzem, iż każdy, komu dane będzie skosztować jego dań, przeżyje tzw....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    123
  • Posiadam
    53
  • Chcę przeczytać
    27
  • Manga
    20
  • Mangi
    10
  • Ulubione
    4
  • Teraz czytam
    3
  • 2016
    2
  • Do kupienia
    2
  • Kulinarne pojedynki
    2

Cytaty

Więcej
Yuto Tsukuda Kulinarne Pojedynki - Shokugeki no Souma #1 Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Świat Akwilonu: Magowie: Eragan. Tom 02 Stephane Crety, Nicolas Jarry
Ocena 6,0
Świat Akwilonu... Stephane Crety, Nic...
Okładka książki Cyberpunk 2077. Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Ocena 6,3
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...
Okładka książki Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, Rudyard Kipling, TieKo
Ocena 7,0
Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, ...

Przeczytaj także