Jak wytłumaczyć Marsjaninowi, co to znaczy pies, czyli o języku (polskim i nie tylko) inaczej i ciekawiej

popularnonaukowe

Jakie są główne funkcje języka? Czy wszyscy posługujemy się językiem ojczystym tak samo? Czym różni się mowa od pisma? Czy skromny zając nie dba o rozgłos i uznanie? Co łączy parówkę z parowcem i lodówkę z lodowcem? Ile znaczeń ma słowo dobry? Ile wyrazów (i jakie) język polski zapożyczył z łaciny, francuskiego, niemieckiego i innych języków? Czy fala pożyczek angielskich zagraża...

Jakie są główne funkcje języka?
Czy wszyscy posługujemy się językiem ojczystym tak samo?
Czym różni się mowa od pisma?
Czy skromny zając nie dba o rozgłos i uznanie?
Co łączy parówkę z parowcem i lodówkę z lodowcem?
Ile znaczeń ma słowo dobry?
Czy fala pożyczek angielskich zagraża polszczyźnie?
Co to są frazemy i dlaczego są tak ważne w nauce języków obcych?

źródło okładki: empik

ewelina zdaniewicz | 2016-12-01