Władcy Ziemi czyli nie tylko dinozaury

Wydawnictwo: Podsiedlik-Raniowski i Spółka
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
popularnonaukowa
Iselor

Drogi Czytelniku! Dzięki tej książce będziesz mógł dowiedzieć się, jak wyglądało życie na Ziemi wiele milionów lat przed pojawieniem się człowieka. Naszą planetę zamieszkiwały wówczas olbrzymie gady nazywane dinozaurami. W ich świat wprowadzi Cię dr Przemysław Rachowiak z Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza w Poznaniu. W przystępny sposób odkryje on przed Tobą fascynujące...

Drogi Czytelniku!
Dzięki tej książce będziesz mógł dowiedzieć się, jak wyglądało życie na Ziemi wiele milionów lat przed pojawieniem się człowieka. Naszą planetę zamieszkiwały wówczas olbrzymie gady nazywane dinozaurami. W ich świat wprowadzi Cię dr Przemysław Rachowiak z Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza w Poznaniu. W przystępny sposób odkryje on przed Tobą fascynujące tajemnice z życia wymarłych gadów.Dzięki doskonałym ilustracjom Jakuba Kuźmy zobaczysz jak naprawdę wyglądały dinozaury i inne gady kopalne - prawdziwi władcy Ziemi sprzed setek milionów lat.

źródło okładki: zdjęcie własne

Książkę dostałem od rodziców chyba w roku wydania, czyli w 1993. Ma już więc 23 lata, okładka jest styrana, grzbiet książki, gdzie normalnie jest tytuł pozycji, by prezentować się na półce, kompletnie odklejony a jakieś dwie czy trzy strony są trochę pomazane długopisem. Jednak wszystkie kartki są :) Mam niesamowity sentyment do tej książki. Nie jestem pewny czy była to pierwsza książka (a miałem siedem lat jeśli dobrze pamiętam) jaką dostałem czy druga (możliwe że wcześniej dostałem "Plastusiowy pamiętnik") ale na pewno jedna z pierwszych, a już na pewno pierwsza, hm, naukowa i pierwsza o dinozaurach :) To dzięki tej książce przez kilka lat dinozaury były moją pasją a ja chciałem zostać paleontologiem. Co prawda później mi przeszło, podobnie jak pasja do dinozaurów, jednak do dziś mam dużą wiedzę w tym temacie i śledzę czasem informacje naukowe gdy coś się pojawi.
Podejrzewam że od tamtego czasu pojawiły się nowsze publikacje, może dłuższe, z aktualniejszymi informacjami, jednak...

Lancerer | 2017-04-15
Przeczytana: 1997 rok