Amor i Faun

Okładka książki Amor i Faun Antoni Lange
Okładka książki Amor i Faun
Antoni Lange Wydawnictwo: Wolne Lektury literatura piękna
8 str. 8 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Wolne Lektury
Data wydania:
2015-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2015-01-01
Liczba stron:
8
Czas czytania
8 min.
Język:
polski
Średnia ocen

4,0 4,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Opowieści niesamowite z języka polskiego Stanisław Baliński, Jan Barszczewski, Joseph Conrad, Wacław Filochowski, Konstanty Górski, Stefan Grabiński, Zygmunt Krasiński, Antoni Lange, Stanisław Lem, Bolesław Leśmian, Janusz Meissner, Franciszek Mirandola, Anna Olimpia Mostowska, Józef Maksymilian Ossoliński, Józef Relidzyński, Władysław Stanisław Reymont, Bruno Schulz, Mieczysław Smolarski, Jerzy Sosnowski, Józef Tyszkiewicz, Sygurd Wiśniowski, Roman Zmorski
Ocena 7,4
Opowieści nies... Stanisław Baliński,...
Okładka książki Włosy krzyczące na głowie. Polska nowela fantastyczna Jan Barszczewski, Michał Dymitr Krajewski, Józef Bohdan Dziekoński, Stefan Grabiński, Józef Korzeniowski, Antoni Lange, Henryk Rzewuski, Józef Julian Sękowski
Ocena 5,0
Włosy krzycząc... Jan Barszczewski, M...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
4,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2446
2372

Na półkach:

Szóste opowiadanie ze zbioru "W czwartym wymiarze"
„Amor i Faun”
https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/lange-w-czwartym-wymiarze-amor-i-faun/
Już w pierwszym zdaniu błąd, bo Amor i Faun to bóstwa rzymskie, (odpowiedniki greckie to Eros i Pan) i na pewno nie są przeciwstawieństwami:
„…Amor i Faun te dwa bóstwa grecko-rzymskie, to dwa odmienne symbole energii uczuciowej człowieka. Zazwyczaj obaj ci bogowie razem panują na świecie, ale już to jeden, już drugi zyskuje przewagę nad rodzajem ludzkim…”
Dalej, jeszcze gorzej:
„…Amor-Kupido, mały, pucołowaty, nagi chłopczyna, z łukiem w ręku i kołczanem strzał na plecach, złośliwy, psotny, figlarny, kapryśny, swawolny syn Afrodyty..”
Jako miłośnik mitologii, prostuję począwszy od tytułu: Amor (również Kupido),syn Wenery, rzymski bóg miłości, (Eros, syn Aresa i Afrodyty, grecki bóg miłości); Faun – rzymski bóg płodności, opiekun pasterzy i rolników (Pan – grecki syn Hermesa i nimfy rzecznej, opiekun pasterzy i płodności trzód).
Ale to tylko wstęp do megalomańskiego pseudointelektualnego bełkotu, w którym wszystko jest pomieszane i do niczego nie prowadzi. Czyli prowadzi do wniosku, że hucpa wyprowadziła autora na manowce. A że to kliniczny przykład grafomanii, to daję gwiazdek 5, by Państwa zachęcić do przeczytania 13 stron, z jakim lekceważeniem autor nas potraktował.

Szóste opowiadanie ze zbioru "W czwartym wymiarze"
„Amor i Faun”
https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/lange-w-czwartym-wymiarze-amor-i-faun/
Już w pierwszym zdaniu błąd, bo Amor i Faun to bóstwa rzymskie, (odpowiedniki greckie to Eros i Pan) i na pewno nie są przeciwstawieństwami:
„…Amor i Faun te dwa bóstwa grecko-rzymskie, to dwa odmienne...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1130
916

Na półkach:

Traktat filozoficzny o kulturze i sztuce XVIII i XIX w. Taki sobie.

Traktat filozoficzny o kulturze i sztuce XVIII i XIX w. Taki sobie.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Amor i Faun


Podobne książki

Przeczytaj także