Auta

Tłumaczenie: Przemysław Janiga
Cykl: Disney Komiks DeAgostini (tom 9)
Wydawnictwo: De Agostini
Cars
komiksy
MAD_ABOUT_YOU

Głównym bohaterem jest młoda, zarozumiała i samolubna wyścigówka, Zygzak McQueen. Osią fabuły są zawody o trofeum Złotego Tłoka; zwycięzca trofeum może liczyć na sponsoring koncernu Dinoco, którego obecną twarzą jest odchodzący na emeryturę Król. Głównymi rywalami Króla są Zygzak oraz Marek Marucha. Zygzak jedzie bardzo brawurowo, nie chcąc tracić czasu nie zmienia opon i choć wysuwa się na prowadzenie, tuż przed metą dwie jego opony pękają i linię mety przekraczają trzy samochody jednocześnie – McQueen, Król oraz Marucha. „Dogrywka”, w której te właśnie trzy auta mają wziąć udział, ma się odbyć tydzień później w dalekiej Kalifornii.

źródło opisu: wikipedia

źródło okładki: zdjęcie autorskie