Multimedia. Podstawy teoretyczne i zastosowania praktyczne.

Wydawnictwo: Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych
LadyBerry

Książka zawiera zarówno podstawy wiedzy teoretycznej, jak i praktyczne wiadomości z dziedziny multimediów, z uwzględnieniem zapisu i kompresji informacji multimedialnej, a także zastosowań multimediów. Szczególny nacisk położono na podwaliny teoretyczne efektywnego kodowania informacji multimedialnej. Książka "Multimedia podstawy teoretyczne i zastosowania praktyczne" została podzielona na...

Książka "Multimedia podstawy teoretyczne i zastosowania praktyczne" została podzielona na cztery części. Pierwsza z nich jest częścią wprowadzającą i opisuje m.in. funkcjonowanie wzroku i słuchu człowieka, co jest podstawą perceptualnego kodowania danych multimedialnych.
Druga część poświęcona jest dźwiękowi, ze szczególnym uwzględnieniem cyfrowego zapisu dźwięku, gdyż tematyka foniczna jest na ogól mniej znana czytelnikowi.
W trzeciej części książki omówiono tematykę obrazu statycznego i ruchomego, natomiast czwarta część poświęcona jest aplikacjom multimedialnym.

źródło opisu: https://sklep.pjwstk.edu.pl

źródło okładki: https://sklep.pjwstk.edu.pl