Jedz, baw się, śpij

Wydawnictwo: Vivante
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Eat, Play, Sleep
LubimyCzytać

Doświadczona opiekunka noworodków, która przez wiele lat opiekowała się dziećmi gwiazd, przedstawia wyjątkowy poradnik dla spanikowanych rodziców, którzy obawiają się tego, czy poradzą sobie z opieką nad niemowlakiem. Również i ci, którym wydaje się, że wiedzą wszystko o przewijaniu, karmieniu i usypianiu maluszków przyda się ta książka – w chwilach zwątpienia i momentach, w których już nie wiadomo co robić z płaczącym ciągle dzieckiem.

Z książki „Jedz, baw się, śpij” dowiesz się między innymi:
jak wydostać się z błędnego koła pośpiechu i dezorganizacji przy niemowlaku,
jak nawiązać przyjazną więź z dzieckiem zamiast wprowadzania sztywnych ram i technik opieki,
jak dobrać sposoby karmienia, układania do snu i rodzaje zabaw do indywidualnych potrzeb niemowlaka i kolejnych etapów jego rozwoju,
jak zapewnić długi i zdrowy sen noworodkowi i ile tak naprawdę powinien spać,
jak przestać stresować się ilością zjedzonego przez dziecko pokarmu i naucz się obserwować jego potrzeby.
Zaufaj swojemu instynktowi, poświęć uwagę nowonarodzonemu człowiekowi i naucz się wsłuchiwać w jego potrzeby, odrzucając ogrom wytycznych i rad, którymi atakuje cię otoczenie. Ciesz się rodzicielstwem, po prostu.

źródło opisu: Wydawnictwo Vivante

źródło okładki: Wydawnictwo Vivante

paulame | 2017-09-12
Na półkach: Przeczytane, 2017, Dziecko
Przeczytana: 12 września 2017

Nie jest to absolutnie poradnik dla mnie. W książce można znaleźć kilka praktycznych rad, ale autorka opiera sie głównie na życiu dziecka według planu, który my rodzice mamy ustalic: codziennie stałe pory jedzenia, spania, karmienie w określonych odstępach. Nie jest to poradnik dla mnie.

093kasia | 2017-06-09
Kathy Feel | 2017-01-28