Niezawodność oprogramowania

Tłumaczenie: Andrzej Grażyński
Wydawnictwo: Helion
Writing solid code: Microsofts techniques for developing bug-free C programs
8371974299

To właśnie programista może w znacznym stopniu przyczynić się do tego, iż wykrywanie błędów i walka z nimi staną się zadaniami łatwiejszymi i bardziej skutecznymi -- tę właśnie tezę Autor stara się udowodnić w niniejszej książce, ilustrując swe wywody konkretnymi przykładami. Niektóre ze wskazówek i zaleceń zawartych w treści niniejszej książki sprzeciwiają się wielu powszechnie przyjętym...

Niektóre ze wskazówek i zaleceń zawartych w treści niniejszej książki sprzeciwiają się wielu powszechnie przyjętym praktykom programowania i jako takie prowokować mogą do stwierdzeń w rodzaju "nikt tak nie pisze" lub "wszyscy łamią tę regułę". Warto wówczas zastanowić się nad przyczyną -- jeżeli "nikt tak nie pisze", to dlaczego? Czy przypadkiem stare nawyki nie okazują się silniejsze od racjonalności?

Odpowiedź na te i inne pytania Czytelnik znajdzie w tej książce.

źródło opisu: helion.pl

źródło okładki: helion.pl