Nowy słownik interpunkcyjny języka polskiego z zasadami przestankowania

Wydawnictwo: Świat Książki
8373919392
Marek

Pierwsza w Polsce udana próba ujęcia trudnych zasad interpunkcji w formie słownika. Oprócz przystępnie wyłożonych najważniejszych zasad interpunkcji, w książce zamieszczono ponad 550 wyrazów i wyrażeń istotnych pod względem interpunkcyjnym. Są to: spójniki, zaimki oraz inne słowa łączące zdania i składniki wypowiedzeń, wykrzykniki oraz wyrazy dźwiękonaśladowcze, inne wyrażenia i zwroty. Słownik zawiera wiele przykładów. Dla wygody odbiorcy wszystkie kwestie szczegółowe i subtelności interpunkcyjne, które w słownikach umieszcza się z reguły w części teoretycznej, zostały uwzględnione w hasłach.

źródło opisu: taniaksiazka.pl

źródło okładki: zdjęcie autorskie