Słownik interpunkcyjny języka polskiego z zasadami przestankowania

Okładka książki Słownik interpunkcyjny języka polskiego z zasadami przestankowania Jerzy Podracki
Jerzy Podracki Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN encyklopedie, słowniki
encyklopedie, słowniki
Wydawnictwo Naukowe PWN
2022-05-13
1998-01-01

Okładka książki Kieszonkowy słownik ortograficzny Jerzy Podracki, praca zbiorowa
Kieszonkowy sł... Jerzy Podracki, pra...
Okładka książki Podręczny słownik ortograficzny z zasadami pisowni oraz interpunkcji Eliza Czerwińska, Magdalena Podracka-Wisskirchen, Jerzy Podracki
Podręczny słow... Eliza Czerwińska, M...
Okładka książki Gdzie postawić przecinek? Poradnik ze słownikiem Alina Gałązka, Jerzy Podracki
Gdzie postawić... Alina Gałązka, Jerz...
Okładka książki Nauka o języku polskim dla cudzoziemców Stanisław Dubisz, Jerzy Podracki, Józef Porayski-Pomsta, Elżbieta Sękowska
Nauka o języku... Stanisław Dubisz, J...

Chociaż lata nauki mam już dawno za sobą to nadal bardzo lubię znaleźć chwilę dla siebie, by przypomnieć sobie coś ze szkoły/ studiów bądź nauczyć się czegoś nowego.

Pomimo, iż kończyłam liceum z rozszerzonym językiem polskim to od zawsze ciągną się za mną drobne problemy z interpunkcją (co zapewne dostrzegacie czytając moje wpisy :)).

Ku mojej radości @pwnwydawnictwo ma w swojej ofercie bardzo fajny ,,Słownik interpunkcyjny języka polskiego z zasadami przestankowania" . Jest to pierwszy taki słownik w sprzedaży na naszym rynku.

Byłam go bardzo ciekawa, ponieważ zagadnienia nie są łatwe do zaprezentowania ich w formie słownika. Autorzy jednak świetnie sobie poradzili z tymi zagadnieniami, dzieląc słownik na następujące części:
- co stawiamy na końcu wypowiedzenia?
- interpunkcja w wypowiedzeniu złożonym
- interpunkcja w wypowiedzeniu pojedynczym
- pozostałe znaki interpunkcyjne
- interpunkcja w wyliczeniach
-pisownia inicjałów
- najważniejsze znaki nieliterowe.

Jestem miło zaskoczona tą formą słownika, lubię do niego zaglądać i nie ukrywam, że wiele już się z niego nauczyłam/odświeżyłam.

Życzę sobie i Wam, aby jak najwięcej z nich trafiło do szkolnych bibliotek.

Wydawca: @pwnwydawnictwo
Data premiery: 19.04.2022

#polski #słownik #nauka #lubiesieuczyc #edukacja #interpunkcja #pwn

Ku mojej radości @pwnwydawnictwo ma...

• 2017
  • Edytorstwo
  • Napał
  • Słowniki
  • Językoznawstwo

Dodaj cytat z książki Słownik interpunkcyjny języka polskiego z zasadami przestankowania