Podręczny słownik ortograficzny z zasadami pisowni oraz interpunkcji

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
geokuba

"Podręczny słownik ortograficzny" to bogaty zbiór najbardziej aktualnych reguł i haseł. Autorem i redaktorem naukowym słownika podręcznego jest prof. dr hab. Jerzy Podracki - profesor zwyczajny w Instytucie Polonistyki Stosowanej Wydziału Polonistyki uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Zakładu Edukacji i Glottodydaktyki Polonistycznej w tym Instytucie, kierownik Pracowni Języka Elektronicznych Środków Przekazu na UW, członek Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.

Słownik zawiera:
- 30000 haseł,
- najnowsze wyrazy,
- formy odmiany wyrazów i oznaczenia ich podziału,
- bogaty wstęp z zasadami pisowni i interpunkcji,
- system odsyłaczy do zasad pisowni,
- teksty dyktand.

źródło opisu: Wydawnictwo Firma Księgarska Olesiejuk, 2011