Vademecum logopedyczne

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe UAM
youstyna

Książka Vademecum logopedyczne w piątym wydaniu rozszerzonym przedstawia syndromowo-systemową koncepcję logopedii holistycznej w kształcie ekologicznym, jednocześnie wszechstronną, ale i spójną. Autorka w nowatorski sposób ukazuje w niej ważkie problemy współczesnej logopedii w służbie od juniora do seniora - aspekty profilaktyki, diagnostyki i terapii mowy, tworząc przejrzysty obraz interdyscyplinarności logopedii jako nauki i praktyki oraz ilustrując go pięcioma przypadkami kazuistyki. Prezentuje również priorytety i szczegółowe zagadnienia holizmu rehabilitacji mowy w stanach poudarowych i pourazowych mózgu, analizując też kategorie aksjologiczne, m.in.: podmiotowości oraz rolę służebności. Przedstawia również metodyczne propozycje kontaktów słownych z osobami starszymi i niedołężnymi oraz uwrażliwia Czytelnika na konieczność troski o kulturę mowy w kategoriach umiejętności, nawyków i wiedzy. Sygnalizuje podstawowe trendy światowych badań logopedycznych.

źródło opisu: http://bonito.pl/k-90408107-vademecum-logopedyczne

źródło okładki: http://bonito.pl/k-90408107-vademecum-logopedyczne