Dylan Dog: Miasteczko Ramblyn. Bestia z jaskini

Dylan Dog: I segreti di Ramblyn. La belva delle caverne
fantastyka, horror
komiksy
Marcin

Dylan Dog, zwany detektywem mroku czy też łowcą potworów, to bohater, którego specjalnością są paranormalne śledztwa. W kolejnych przygodach spotyka więc wilkołaki, kosmitów, demony z ostatniego kręgu piekła, zmaterializowane postacie ze świata fikcji i podróżników w czasie. Lecz także psychopatów, opętanych żądzą zysku i władzy możnych tego świata oraz pospolitych przestępców. Seria Dylan...

Seria Dylan Dog, sprzedająca się w rodzimych Włoszech w milionowych nakładach, to wyraziste postaci i wciągająca fabuła. Groza przeplatana humorem. A przede wszystkim nawiązania, nawiązania i jeszcze raz nawiązania. Do literatury, filmu, komiksu, malarstwa czy muzyki. To zapewne za ich sprawą Umberto Eco przyznaje się do fascynacji cyklem i wygłosił często przytaczane słowa:

Całymi dniami mogę bez znudzenia czytać Biblię, Homera i Dylan Doga.

W tym tomie zostały opublikowane dwie opowieści z oryginalnej serii, których elementem wspólnym jest walijska wioska Ramblyn:

64 - I segreti di Ramblyn
65 - La belva delle caverne