Malwina Perry i klątwa Szpetnego Gołębia

Wydawnictwo: Zielona Sowa
youstyna

Witaj w tragicznym życiu Malwiny Perry! Malwa zaczyna naukę w gimnazjum, gdzie podobno grasuje Szpetny Gołąb… Nie jest to zwykły brzydki ptaszek, na którego patrzysz z politowaniem… Ten gołąb jest po prostu PECHOWY! Wyobraź sobie sytuację. Jesz kanapkę z żółtym serem i nagle na szkolnym boisku namierza Cię Szpetny Gołąb. KONIEC! To jego ulubiona kanapka. Nadlatuje, trzepocząc swoimi...

Witaj w tragicznym życiu Malwiny Perry!

Wyobraź sobie sytuację. Jesz kanapkę z żółtym serem i nagle na szkolnym boisku namierza Cię Szpetny Gołąb. KONIEC! To jego ulubiona kanapka. Nadlatuje, trzepocząc swoimi parchatymi skrzydłami i skrzeczy tak długo, dopóki ofiara nie podda się i nie rzuci mu kanapki. Tak, tak… w tym wypadku to Ty jesteś ofiarą.
Niestety i na Szpetnego Gołębia nadchodzi pora… Dzieciaki odprawiają w szkole pogrzeb, zamiast kwiatów składając kanapki z żółtym serem w ulubionym miejscu ptaka. Chodzą słuchy, że Szpetny Gołąb rzucił na kilka osób klątwę… ale czy to prawda?

źródło opisu: http://aros.pl/ksiazka/malwina-perry-i-klatwa-szpetnego-golebia

źródło okładki: http://aros.pl/ksiazka/malwina-perry-i-klatwa-szpetnego-golebia

Zania | 2017-05-26

Prześmieszna książka o perypetiach Malwiny (która p r a w i e została Pelagią) opowiada o kłopotach Malwy związanych z jej życiem towarzyskim i nie tylko. Pomaga wytyczyć granice między oryginalnością i ośmieszaniem się. Mnie osobiście bardzo pomogło:).
Ogólnie; bardzo fajna książka, Pamela Bukhart stara się robić nagłe zakończenia i pisze potocznym językiem starając się jak najbardziej zapoznać ją z główną bohaterką i "wejść w jej życie".

Patanielata | 2017-09-17

Na początku jak zaczęłam czytać tę książkę, odłożyłam ją,ciężko mi się czytało, ale potem mama powiedziała, żebym znowu zaczęła czytać ponieważ przeczytałam tylko parę stron i akcja się nie rozwinęła. Posłuchałam mamy ,i dobrze ,ponieważ bardzo mnie ona wciągnęła! Polecam!!!

Tecna | 2017-07-10
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2017