Rody i rodziny. Rody nie tylko fabrykanckie

Wydawnictwo: Oficyna Bibliofilów

Narracja niniejszej książki, będącej niejako trzecią częścią publikacji, wychodzi szerzej poza dzieje rodzin fabrykanckich, jest próbą odpowiedzi na pytanie, kto zbudował Łódź? Czy tylko wielki przemysł? Kto kształtował oblicze miasta? Przecież obok tego, kto wykłada na stół pokaźne sumy, równie ważny jest ten, kto wydaje gazetę, otwiera teatr, projektuje domy i fabryki, uczy dzieci. Co...

Co skłoniło przedstawicieli wielu łódzkich rodów pochodzenia niemieckiego i żydowskiego do asymilacji, do uznania za swoje dziedzictwo kultury polskiej?

źródło opisu: okładka publikacji

źródło okładki: zdjęcie autorskie