English Matters 60/2016

People & Lifestyle
• Justin Trudeau – Canadian Star
• Can’t Buy Me Love
• Abortion Hot Potato – from Past to Present
• To Live or to Flourish?

Culture
• Holidays with Uncle Sam
• London Actually

Conversation Matters
• A Night Out

Science
• Digital Immortality

Travel
• Australia. Will Once in a Lifetime Be Enough?

Leisure

• Pudełko z guzikami Gwendy
  • Nocny ogrodnik
  • Magiczny wieczór
  • Krew
  • Życie jest sztuką. O korzyściach płynących z porażek i o sile wyobraźni
  • Spektrum. Leonidy

6,33 (3 ocen i opinii)
Krew
Bartosz Szczygielski

7,31 (13 ocen i opinii)
Życie jest sztuką. O korzyściach płynących z porażek i o sile wyobraźni
Joanne Kathleen Rowling

6,5 (14 ocen i opinii)
Spektrum. Leonidy
Nanna Foss

7,33 (15 ocen i opinii)
Świąteczne marzenie
Amanda Prowse

8 (5 ocen i opinii)
Na krańce świata. Podróż historyka przez historię
Norman Davies

0 (0 ocen i opinii)
Tekst
Dmitry Glukhovsky

7,8 (10 ocen i opinii)
Meggie | 2016-08-31

Najnowszy numer dwumiesięcznika English Matters wita czytelników optymistyczną, barwną okładką i ciekawymi tytułami artykułów. Szybko zajrzałam do środka, by przekonać się, co tym razem przygotowała redakcja.

W dziale People and Lifestyle moją uwagę zwrócił artykuł „Can’t Buy Me Love”. Dotyczy zakupów. W ostatnim czasie można zaobserwować, że duże centra handlowe stały się miejscem, w którym wiele osób spędza swój wolny czas. Ludzie często kupują różne produkty na podstawie chwytliwych reklam, czy wątpliwych rabatów. Rzeczy, na które czasem ich nie stać, czy których nie potrzebują.

Kolejny artykuł „Abortion Hot Potato – from Past to Present” dotyczy ważnego, ale kontrowersyjnego i drażliwego tematu, który jest przedmiotem wielu rozmów.

Ostatnia część tego działu „To Live or to Flourish?” to rozmowa o pozytywnym wydźwięku z człowiekiem, który zajmuje się zawodowo pomocą ludziom w osiąganiu przez nich wyznaczonych celi oraz czerpaniu radości z życia. Darren Poke pracuje jako life...

natalia | 2016-09-01
Na półkach: Przeczytane, Czasopisma
Przeczytana: 27 sierpnia 2016

Jesienny, 60 numer magazynu English Matters wita nas dobraną do sezonu kolorystycznie okładką, tym samym informując czytelników o jednym z tematów numeru, który dla mnie okazał się być jednym z najciekawszych. Przewracam pierwszą stronę, po kilku chwilach wpatrywania się w umieszczone na niej hasła i zabieram się za lekturę.

W "This and That" ucieszyła mnie bardzo wzmianka o TED talks i kilka poleconych video - nie jest mi obca ta idea, z chęcią więc poznałam nowe propozycje do obejrzenia i wysłuchania. Fajnym pomysłem były również zdjęcia nietuzinkowych gadżetów, takich jak chociażby pierścionek-otwieracz do butelek.

Dział "People and Lifestyle" umożliwia nam zapoznanie się z postacią Justina Trudeau, kanadyjskiego polityka, a obecnie premiera Kanady. Warto zapoznać się z tą osobowością o interesujących poglądach, które usiłuje wcielać w życie i zmieniać codzienność Kanadyjczyków.
Artykuł "Can't buy me love" jest natomiast poświęcony zjawisku zakupoholizmu, a konkretniej -...

Books_Culture | 2016-09-28
Przeczytana: 24 września 2016

Aborcja na przestrzeni lat - jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów. Jeśli myśleliśmy, że aborcja to coś nowego to niestety żyliśmy w błędzie. Jak się okazuje swoje początki miała już w starożytności, gdzie dokonywano jej za pomocą infuzji ziołowych, leków a także ostrych narzędzi...
W dziale podróżniczym przedstawiona została przepiękna Australia. Gdy tak się o tych miejscach czyta, ogląda wspaniałe zdjęcia, to wydaje się, że pokonanie takiego dystansu jest tego warte. Nawet te wszystkie robactwa schodzą na dalszy plan. A fauna i flora takich miejsc, dla miłośników natury zwłaszcza, to raj na ziemi.
więcej na: http://books-culture.blogspot.com/2016/09/english-matters-wrzesienpazdziernik-2016.html

Anna | 2016-09-29
Przeczytana: 29 września 2016

Z każdym numerem moja miłość do English Matters rośnie! Nie wiem czym to jest spowodowane, ale jeśli ktoś chce na nowo zapoznać się z angielskim i go polubić to zdecydowanie powinien zacząć prenumeratę dwumiesięcznika.

Zapraszam :)

Sherry | 2017-01-28