The Night He Saved Me

literatura młodzieżowa
Kindle Edition
2016-07-19
2016-07-19

Katarina jest nastolatką, która kiedyś była cicha, lecz potem poznała przyjaciółkę, która poznawała Katarinę ze swoimi znajomymi, zabierała na imprezy, zachęcała do korzystania z życia. Podczas jednego ze spotkań ze znajomymi w parku, zobaczyła w oddali chłopaka, który jej się bacznie przyglądał.

Wraz ze swoja przyjaciółką Bren wybrały się na imprezę do klubu, gdzie zażywały w mocnych ilościach alkohol i narkotyki. W pewnej chwili Bren opuściła przyjaciółkę i Katarina została sama, a potem zgwałcona, co skutkowało ciążą.
Mimo wszystkich przeciwności Katarina postanawia urodzić i wychować dziecko, lecz tak, by jej oprawca nie dowiedział się, że on jest ojcem. Katarina ma wielkie wsparcie od przyjaciółki, jednak nie od mamy, która wyrzuca dziewczynę z domu. Przyjaciółka z powodu zazdrości odsuwa się od niej, A Katarina zostaje sama, jednak tej nocy, uratował ją James. Chłopak, którego widziała w parku. Oferuje jej pomoc i jednak zbyt szybko wyznaje miłość, co mi się w tej książce nie podobało. Powieść jest napisana z dwóch perspektyw i chociaż widzimy jakimi uczuciami pałał do dziewczyny, wydaje mi się to zbyt szybkie, by gdy nadarza się ku temu okazja mówić jej o tym, że ją kocha, gdy jej nie zna. Dziewczyna jednak potem unika go, by nie przysparzać mu problemów.

Okazuje się, że James ma problemy z ojcem, który go zmusza, do przejęcia jego stanowisa, lecz James, który ma własną kawiarnię i ułożone życie szuka rodzeństwa, które prawdopodobnie może mieć. Katarinę prześladuje jej gwałciciel, uprzykrzając jej życie, a James się dowiaduje, że to z jego powodu. Stara się wszystko przywrócić do porządku, lecz nie wszystko wydaje się łatwe.

Zarówno Katarinę jak i Jamesa prześladują ich własne problemy, z którymi się borykają. Zaskoczyło mnie jak autorka manewruje uczuciami bohaterów i wplata sceny niebezpieczne i przestępstwa jednocześnie doskonale manewrując silnym uczuciem jakie łączy tych dwoje. Katarina dobrze sobie radzi z tym, co przeżyła, stara się zapewnić dobrą przyszłość sobie i dziecku, zaś James zawzięcie dąży do wymierzonych celów.

Jest to książka pełna wydarzeń, uczuć, kładzie nacisk na więzi jakie łączą ludzi. Polecam!

Wraz ze swoja przyjaciółką Bren wybrały się na imprezę do klubu, gdzie...

• 2016
  • Po angielsku