Ukraina. Miedzy językiem a kulturą

Wydawnictwo: Universitas
832420315X

Niniejszy tom otwiera nową serię Studia Ruthenica Cracoviensia , w ramach której zamierzamy prezentować artykuły lub monografie, będące wynikiem badań z zakresu ukrainistyki i białorutenistyki. Tom I serii zawiera w większości materiały Międzynarodowej Konferencji Słowiania schodni: Ukraina miedzy językiem a kulturą , która odbyła się w Uniwersytecie Jagiellońskim w dniach 30 listopada 1 grudnia 2001 r. z udziałem specjalistów zarówno z Polski, jak i z Ukrainy, Austrii, Czech i Węgier. Konferencja ta, zorganizwowana przez Katedrę Ukrainistyki Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ, poświęcona była jubileuszowi 10-lecia krakowskiej ukrainistyki. W tomie I publikujemy również artykuły, które choć nie były przedstawione podczas konferencji juileuszowej tematycznie wiążą się z jej problematyką, dotyczą bowiem języka ukraińksiego, literatury oraz kultury ukraińskiej.

Bukiet Bukietov | 2013-03-27