Ściśle tajne/Majestic. Prawda o UFO

2000-01-01
2000-01-01
837191072X
Sławomir Studniarz
UFO ściśle tajne niezidentyfikowane obiekty latające obcy Friedman

Stanton Friedman dość precyzyjnie przedstawia wyniki swojego, trwającego kilkanaście lat śledztwa dotyczącego istnienia tajemniczej grupy Majestic 12 powołanej przez prezydenta Stanów Zjednoczonych w 1947r po incydencie w Roswell. Grupa ta miała za zadanie sprawowanie kontroli nad przejmowaniem statków kosmicznych oraz ciał bądź żywych osobników obcej inteligencji uzyskanych w trakcie zdarzeń podobnych do incydentu z Roswell. Grupa ta była także odpowiedzialna za tuszowanie wszelkich spraw związanych z UFO, dezinformację oraz dyskredytowanie zagadnienia w mediach a
także osób zajmujących się tym tematem. Autor przez kilkanaście lat zgromadził sporo dowodów głównie w postaci odpisów dokumentów odtajnionych na mocy ustawy o swobodnym dostępie do informacji. Niekiedy autor dość skrupulatnie analizuje i przedstawia uzyskane dokumenty pod względem stylu, czcionki czy formatu pieczęci jakie obowiązywały w latach czterdziestych i pięćdziesiątych co może zmęczyć czytelnika. Jednak ogólnie warto jest zapoznać się z tą pozycją chociażby ze względu na zamieszczony, odtajniony dokument będący podręcznikiem operacyjnym M12 oraz pracowników niższych szczebli posiadających odpowiednie uprawnienia a więc i wgląd w tajne dokumenty (podręcznik przytoczony jest w całości). Jeżeli jest autentyczny to mamy do czynienia z największym spiskiem i dezinformacją społeczeństwa w historii. Mi osobiście włos się zjeżył na głowie. Polecam

Friedman bardzo szczegółowo opisuje jego jedenastoletnią pracę, aby udowodnić, że władze USA za wszelką cenę chciały zataić przed światem, incydent w 1947 r w Roswell. W swoim nie łatwym śledztwie zdobywa dokumenty potwierdzające, że rozbicie obcych na ziemi miało miejsce, oraz ,że robiono wszystko by prawdę tę ukryć. Dla fascynujących się tym tematem książkę gorąco polecam.

• UFO
  • Do kupienia