Avengers. Wielki Przewodnik po Postaciach

The ultimate character guide
avengers, marvel, przewodnik
komiksy
Eiseth

Kiedy superbohaterowie łączą siły, stają się jeszcze potężniejsi! Avengers Marvela to najwspanialsza drużyna bohaterów na świecie, której szeregi zasila większość najważniejszych herosów. Poznaj Avengers, od założycieli grupy - Iron Mana, Thora, Hulka, Ant-Mana i Osy po mniej znanych adeptów, takich jak Lionheart, Stature czy Wiewiórka. Poznaj największych śmiertelnych wrogów grupy, od złego Lokiego i Kanga Zdobywcy po bardziej tajemniczych złoczyńców, jak na przykład Moonstone.
Książka ta zawiera opis ponad 225 postaci związanych ze światem Avengers. Na każdej stronie znajdziesz mnóstwo zaskakujących faktów i statystyk, takich jak na przykład ocena mocy.
Poznaj niesamowite szczegóły z życia największych superbohaterów świata!

źródło opisu: www.zielonasowa.pl

źródło okładki: www.zielonasowa.pl

Wkp | 2016-10-07

NAJWIĘKSI HEROSI MARVELA

Drużyna Avengers powstała jako marvelowska odpowiedź na przygody Ligii Sprawiedliwości konkurencyjnego DC Comics. Do jej pierwszego składu należeli Ant-Man, Hulk, Iron Man, Thor i Wasp, ale drużyna zmieniała się, rozrastała z upływem czasu aż liczba bohaterów, którzy działali w jej szeregach od lat 60. ubiegłego stulecia zbliżyła się już do setki. Już samo to daje pole do popisu dla twórców, a jeśli dodać do tego całą rzeszę wrogów, z którymi mierzyli się w swej karierze mściciele, liczby robią wrażenie. Przybliżenia blisko ćwierć tysiąca tych najważniejszych podjął się Alan Cowsill, zbierając je w postaci bardzo udanej encyklopedii dla młodych odbiorców.

Przez lata komiksy o Avengers w Polsce nie były najlepiej znane. Czołowy wydawca amerykańskich opowieści graficznych lat 90., TM-Semic, przedstawił tylko dwa tomy ich przygód, a i to nienależące do najlepszych i dopiero w ostatnich latach marvelowscy mściciele na dobre zagościli na naszym rynku. Dlatego...

eR_ | 2016-10-21
Przeczytana: 15 października 2016

Avengers, to grupa bohaterów stworzona przez studio Marvela, w odpowiedzi na Justice League z konkurencyjnego studia DC.Nie znam się zbytnio na komiksach, jak to wielokrotnie powtarzałem, ale nawet ja kojarzę niektórych z tych bohaterów.Z tym większa ciekawością sięgnąłem po ten przewodnik po postaciach z universum Marvela.

225 postaci,z których każda zasłużyła na osobną notatkę, w której znalazło się miejsce nie tylko na wzmiankę o ewentualnych mocach, o największych sojusznikach i zapiekłych wrogach, ale również tak nieistotne informacje jak waga, czy wzrost.
Nie tylko postaci, które wywołują pozytywne reakcje jak Kapitan Ameryka, Hulk, czy Spider-Man, ale i wyraźnie wrogo nastawieni łotrzy tacy jak Loki, czy Venom.

Książka wydana na doskonałym papierze, pełna kolorowych obrazów, ciekawostek i przede wszystkim opisów postaci, za którymi większość przepada.Lektura obowiązkowa dla fanów, nie tylko komiksów, ale i rozległego zaplecza filmowego.

Koszmar | 2017-02-26
Przeczytana: 18 grudnia 2015