Garbo Abdykacja królowej /Biografie

Wydawnictwo: Twój Styl

Barry Paris stworzył wspaniałą biografię jednej z największych gwiazd ekranu. Przedstawił nieznane dotąd fakty, rozwiał krążące o niej mity. Odczarował przekłamania, które weszły do legendy Garbo. Analizując jej złożony charakter, ukryte pragnienia, targające nią rozterki, autor docieka podstaw zadziwiającego niekiedy postępowania aktorki, która będąc u szczytu sławy, w wieku zaledwie 36 lat odesz

Wibitność tej książki polega na tym, że jest to jedyna, wnikliwa i uczciwa biografia słynnej aktorki. Aktrki, która nieznosiła ingerencji w swoje życie prywatne, czego natomiast zazdrościła jej Marlena Dietrich. To wnikliwe dzieło, warte czasu jakiego wymaga, bo jest obszerne i obfitujące w szczegóły, nie tylko z samego życia Grety Garbo, ale z życia społeczności filmowców i sław, z którymi się spotykała.

Tiffany | 2014-12-27
Przeczytana: 25 stycznia 2012

Imponująca!
Obawiałam się mitologizowania, już i tak bardzo tajemniczej postaci,
Ale nie... uczciwa, wnikliwa i nie siląca się na teorie spiskowe i...gruba, na zimowe wieczory.
Po prostu taka jak lubię :)))

Paulina | 2011-04-18

Genialna, wnikliwa biografia tej urzekającej i tajemniczej ikony kina. Fanom historii kina polecam z czystym sercem!

MoN | 2017-02-21
romanistapolacca | 2015-12-16