Things to make and do in the fourth dimension

Wydawnictwo: Penguin Books
matematyka
angielski
Zuzanna

"Maths is a game. This book ca be cut, drawn in, folded into shapes and will even take you to the fourth dimention.
So join stand-up mathematician Matt Parker on a journey through narcissistic numbers, optimal dating algorithms, at least two different kinds of infinity and more."

źródło okładki: https://www.penguin.co.uk/content/dam/catalogue/pi...»

pawel | 2016-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2016

Matt Parker jako (jak sam siebie określa) popularyzator matematyki napisał książkę pełną ciekawostek matematycznych; odkrycia nie pozostawia bezimiennymi - pokazuje kto i kiedy (a czasami w jakich okolicznościach) do tego doszedł. Treść jednocześnie jest lekka, z dużą ilością humoru słownego, jednak nie są to drętwe, hermetyczne żarty matematyków (a gdy już takie wystąpią, są wyraźnie oznaczone). Całość dopełnia oryginalny skorowidz i... ćwiczenia praktyczne pojawiające się raz na jakiś czas :)

Jeśli, tak jak ja, dobrze bawisz się oglądając wideokanał autora w Internecie, to ta książka dostarcza dużej ilości takiej właśnie rozrywki.

Polecam każdemu, kto chce spojrzeć na matematykę z innej strony niż ta pokazana w szkole. Uwaga! Niektóre tematy nie są tak proste jak 2+2=4 :)

Plusy:
+ przystępny język
+ humor
+ duża ilość nieznanych faktów
+ oryginalna "kompozycja" książki
+ ćwiczenia praktyczne :)

Minusy
- mylący tytuł (cała książka opowiada o wielu gałęziach matematyki; o...

Zuzanna | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

I don't even like maths and I loved this book.

matteo_k | 2017-06-29
konrad | 2017-03-20