Babar. Wyprawa na księżyc

Wydawnictwo: Agencja MUZA
Galahad

Postać Babara została stworzona przez Jeana de Brunhoffa, który w 1931 roku opublikował książkę L'Histoire de Babar. Dwa lata później w Wielkiej Brytanii i USA została wydana wersja anglojęzyczna (The Story of Babar). Brunhoff napisał jeszcze sześć innych książek, w której pojawia się Babar. Po jego śmierci w 1937 roku serię kontynuował jego syn, Laurent de Brunhoff. Babar występuje także w filmach i serialach.

źródło opisu: wikipedia

źródło okładki: zdjęcie autorskie