Wszystko mam w sobie

Wydawnictwo: Prawda
Wszystko mam w sobie
kobieta, być sobą, poradnik, wywiady
ArtMagda

Dlaczego niektóre kobiety odczuwają radość, a inne nie? Czym jest pełnia w życiu? Czym jest szczęście? Te pytania sprawiły, że wyruszyłam w podróż po Polsce w poszukiwaniu kobiet szczęśliwych. Tak powstała książka Wszystko mam w sobie. Wyobraź sobie, że trzymasz w ręku książkę, napisaną przez kobietę taką jak ty, kobietę, która chciała być szczęśliwa. Wsiadasz z nią do pociągu i jedziesz w...

Wyobraź sobie, że trzymasz w ręku książkę, napisaną przez kobietę taką jak ty, kobietę, która chciała być szczęśliwa. Wsiadasz z nią do pociągu i jedziesz w poszukiwaniu własnej historii. Podróżujesz przez pół roku po Polsce i rozmawiasz z kobietami spełnionymi, o ich drodze do szczęścia, o ich drodze do siebie. Wybierasz je zupełnie intuicyjnie, spotkanie z każdą z nich to dla ciebie lekcja, podczas której przyglądasz się sobie, wędrujesz po zakamarkach swojej pamięci, zastanawiasz się, czy jesteś tam, gdzie chciałaś być, po co tak pędzisz i co jest ważne.

Wszystko mam w sobie – to podróżą w głąb wnętrza w poszukiwaniu siebie, podczas której towarzyszyło mi dziewięć spełnionych kobiet w wieku od trzydziestu dwóch do siedemdziesięciu lat. Moje bohaterki podzieliły się ze mną własną drogą do szczęścia, nie zawsze łatwą i przyjemną. Opowiadały o kryzysach, które przeszły, o trudnych lekcjach od życia, o akceptacji siebie i swojej drogi, o zmianie w postrzeganiu świata i ludzi, jakiej doświadczyły, o radości z bycia sobą, bycia mamą, bycia blisko z drugim człowiekiem, o szczęściu i smutku, od którego już nie uciekają, o fascynacji życiem i miłości do tego, co robią.

Weź od nich to, co najlepsze. Weź to, czego potrzebujesz!

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/30964376-wszystko-mam-w-sobie

źródło okładki: http://wszystkomamwsobie.pl/produkt/wszystko-mam-w-sobie/

ArtMagda | 2016-07-27

Jeżeli po ten sam tytuł sięgasz drugi raz, to znaczy, że to naprawdę dobra książka. Dobra i ważna. Z pewnością przeczytasz ją trzeci i czwarty raz. Nie odłożysz na zakurzoną biblioteczkę. Będzie leżała zawsze blisko, na wyciągnięcie dłoni, tak by moc w każdej chwili sięgnąć po nią, odszukać dany wers, przeczytać już niemal z pamięci i poczuć tę z niczym nie dającą się porównać ulgę. Ulgę, że nie jesteś sam. Że w swoim myśleniu, postrzeganiu świata i odczuwaniu emocji nie jesteś samotny.

Debiutancką książkę Doroty Barczak-Perfikowskiej "Wszystko mam w sobie" przeczytałam dwa razy. Pierwszy gdy jechałam na urlop, drugi gdy z niego wróciłam. Teraz leży na biurku i codziennie do niej wracam, zerkam między znajome strony, uśmiecham się do liter i za każdym razem znajduję coś nowego, istotnego do zapamiętania. Zapisałam już w notatniku 4 strony ulubionych fragmentów i stwierdziłam, że jak tak dalej będzie, to w końcu przepiszę całą książkę!

"Wszystko mam w sobie" to...

violka24 | 2016-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2016

Książka o tym, ze zmiany w życiu nie są łatwe ale warto zaryzykować i zaczać życ tak jak się chce. Podjęcie decyzji o zmianie i pierwszy krok to juz ogromny sukces. Ksiązka o tym, że warto słuchać siebie i robić to ja chcę a nie co spodoba sie i odpowiada wszystkim wokół.Pomogła mi zrozumieć, szczeście dla kazdego oznacza co innego i zmusiła mnie do zastanowienia czym dla mnie jest szczeście i czy w tym momencie jestem szczęsliwa? czy chce tak dalej zyc czy coś zmienić, zacząć coś zmieniać chociażby.
Książkę czytam drugi raz i zakreślam zaznaczam ważne dla mnie wypowiedzi czy myśli.

Magda | 2016-08-10

Po przeczytaniu tej książki napisałam do autorki - dziękuję. Za co? Za to, że dała nam tą cudowną możliwość poznania wspaniałych kobiet i wśród tych kobiet - nas samych...Napisałam jej, że ta książka uwalnia do siebie...To trochę tak, jak kiedyś pisał Wojciech Eichelberger: wolność jest do...a nie od. Taka jest tak książka. Pokazuje nam siebie samych w doświadczeniu innych kobiet...innych...a tak bardzo nas samych. Porywa, czasem poturbuje, potarga, zrosi twarz łzami,przyniesie uśmiech, zamyśli, dotknie czegoś ważnego w samym środku. Jeśli macie odwagę spotkać się ze sobą (bo warto!) - czytajcie. Ta książka to uczta. Przyjęcie, na które same sobie wysyłamy zaproszenie. Przyjemności i mądrości na tym spotkaniu. Bo przyszedł ten czas.

Maria Tarczyńska | 2017-03-22
Przeczytana: 16 marca 2017

Historie ciekawe choć najbardziej zainspirowały mnie dwie ostatnie i dały ogromnie dużo motywacji i chęci poszukiwania siebie za co autorce i owym kobietom dziękuje.
Jednak samej autorki, której sporo jest w książce, która podobnie jak wiele z nas poszukuje swej drogi jakoś nie polubiłam i wstyd mi za to bo to w końcu moje "siostra" kobieta, pragnąca dobra innych kobiet.

aneta | 2017-05-29
Agaga | 2017-01-01