Opowieści Dłużącego Się Czasu

Seria: Literatura czeska
Wydawnictwo: Atut

Oficyna Wydawnicza ATUT Wrocławskie Wydawnictwo Oświatowe w serii Literatura Czeska, opatrzonej logo & z Muszkinem& (autorstwa Tomáąa Přidala), przedstawia polskiemu czytelnikowi współczesną literaturę naszych południowych sąsiadów. Wybieramy dzieła, które cieszą się w Czechach uznaniem i popularnością i jednocześnie zajmują ważne miejsce w literaturze europejskiej. Opowieści Dłużącego się Czasu, wspólne dzieło wybitnej czeskiej poetki Violi Fischerovej i znanego artysty Jana Híska, uzyskały nagrodę Magnesia Litera, złotą Wstęgę, którą honorowane są najpiękniejsze książki dla dzieci (2006) oraz zostały wpisane na honorową listę IBBY (2007). Słuchowisko o Paplakach otrzymało nagrodę Prix Bohemia (2005). Ta niezwykła książka powinna się znaleźć w biblioteczce każdego dziecka również po to, by mogli sięgnąć po nią dorośli. Tłum. Dobrew Dorota Okładka: twarda, Rok wydania: 2008,

Qurak | 2013-04-07
Przeczytana: 2013 rok