Wszystko o funduszach powierniczych

Wydawnictwo: WIG-Press
fundusz powierniczy
biznes, finanse

Książka jest przystępnym przewodnikiem po świecie funduszy powierniczych. Inwestor znajdzie tu omówienie problematyki funduszy wspólnego inwestowania, będących jedną z najpopularniejszych na świecie metod oszczędzania. Informacje o tym, czym są, co oferują i jakie ryzyko niosą ze sobą fundusze powiernicze, ułatwią podjecie optymalnych decyzji inwestycyjnych. Dzięki znajomości światowych standardów, polscy inwestorzy będą mogli sami ocenić, na ile atrakcyjne jest inwestowanie w polskie fundusze powiernicze. W książce omówiono zasady indywidualnego planowania finansowego i kształtowania własnej strategii inwestycyjnej. Można ją polecić każdemu, kto pragnie świadomie kształtować swoją przyszłość finansową. znajdziemy tu porady, jak lokować oszczędności, aby zapewnić realizacje konkretnych celów finansowych (edukacja dzieci, zakup mieszkania lub domu, emerytura), w zależności od indywidualnego poziomu akceptowanego ryzyka i horyzontu czasowego, w jakim przewidujemy wykorzystanie oszczędności. Wprawdzie niektóre proponowane lokaty na razie nie są dostępne polskim inwestorom, ale lektura książki z pewnością ułatwi znalezienie odpowiednich inwestycji na polskim rynku. Książka ta być może przekona tych, którzy chcieliby uzyskiwać dochody wyższe od oprocentowania lokat bankowych, lecz wahają się ze względu na nieznajomość zasad funkcjonowania funduszy powierniczych. z myślą o nich w książce zamieszczono dodatki poświęcone regulacjom prawnym i działalności funduszy powierniczych w Polsce. Spis treści: 1. Inwestowanie w funduszach powierniczych ogólny rzut oka 2. Jak działają fundusze powiernicze 3. Ryzyko inwestycyjne Jaki jest wasz stosunek do ryzykaa 4. Jak wybrać odpowiedni dla siebie fundusz powierniczy 5. Fundusze agresywnego wzrostu Fundusze wzrostu i dochodu z kapitału 6. Międzynarodowe inwestycje funduszy powierniczych 7. Fundusze mieszane oraz fundusze dochodu z kapitału 8. Fundusze obligacji 9. Fundusze branżowe 10. Jak dobierać udziały w funduszach powierniczych 11. Obniżanie kosztu i inne strategie inwestycyjne

Chaoticreader | 2016-05-12